Temel Üzer Hocayı Kimseye Yedirtmeyiz

24 Kasım Öğretmenler Günü’nde böyle bir olayın cereyan etmesine mi yanayım yoksa Hınıs’ta birilerinin, rakip gördüğü ya da çekemediği birilerinin ayağını kaydırmak için kurduğu kumpas veya kumpasları kaleme aldığıma mı yanayım?

Malumunuz; Memur-Sen Erzurum İl Temsilcisi ve Eğitim Bir-Sen 2 Nolu Şube Başkanı Mustafa Karataş, ekibiyle birlikte Hınıs’ı ziyaretinde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü de ziyaret ederek, ilçe Müdürümüz Temel Bahadır Hoca ile görüşmüş ve sendika başkanı makam koltuğunda otururken fotoğrafları çekilerek sosyal medyaya servis edilmişti. Lanse ediliş şekli ise, Hınıs kurumlarının, STK ların boyunduruğu altında olduğu.

Olayın iç yüzünü araştırmam neticesinde; Mustafa Karataş’ın telefonundan internete girememesi sonucunda, makamdaki bilgisayarı kullanması için izin verilmesi sebebiyle makama oturduğu ve bu esnada fotoğrafının çekildiğini öğrendim. Kaldı ki bir fotoğrafta Sayın Karataş makamda değil makam önündeki koltukta oturuyor. O niyetle gelen biri ve buna müsamaha gösteren bir ilçe müdürü neden makam önünde oturur, direk makama geçer ve baştan sona kadar orada oturur değil mi? Bu şahsın sonradan makam koltuğuna geçip oturduğu belli olmuyor mu?

Tüm bu iddialar bir yana, ben şahsen, makam koltuğunda başka birinin oturmasını art niyetli olarak görmüyorum ve gelenek göreneklerimize göre de bir misafiri özellikle yaşça büyük birini buyur ederken makam koltuğunu teklif ederiz oturması için. Çok kafaya takılacak, altında bir şeyler aranacak bir konu değil diye düşünüyorum.

Kafama takılan iki sorunun biri; Mustafa Karataş bu kumpasın piyonlarından biri midir yoksa kendisi bu durumdan habersiz ve muzdarip midir? Muzdarip ise derhal bir açıklama yapmak zorunda ve olayın sanıldığı gibi olmadığını beyan ederek Hınıs halkından özür dilemek zorundadır!

İkinci soru ise; hangi amaçla olursa olsun, bu fotoğrafları çekip sosyal medyada çığırtkanlık yapan şahıs veya şahısların amacı nedir?

Şahsen tanıdığım ve kul hakkından korkan, Hınıs çocuklarının optimum düzeyde eğitim almasını hedefleyen bir eğitmene bu yapılır mı kardeşim? Yapılıyorsa hangi amaçla yapıldığının ve kimlerin yaptığının veya yaptırdığının tahminini yapmak zor değildir herhalde! Bu malum şahıslar bugüne kadar Hınıs’a ne kazandırmıştır? Temel hoca döneminde ve önceki dönemlerde yapılan sınavlardaki başarı ortalamalarına bir bakın lütfen! Temel hoca dönemde başarı gösteren öğrencilerimizi göreceksiniz! Diğer dönemlerde ise il sonunculuğu! Hem de her dönem!

Şunu da belirtmek de fayda görüyorum; Temel hoca, istifa etmeye zorlanmamıştır, kendisi Hınıs zarar görür endişesiyle istifasını kendi hür iradesiyle talep etmiştir. Bizler; şahsım ve hinisim.com adına, bu istifanın geri çekilmesini ve bu kumpası kuranların tespit edilerek, (tespiti zor değil, şahıslar belli zaten) hesap vermelerini talep ediyoruz.

Hınıs’a gönül veren ve değer katan her bireyin yanında olduğumuz gibi, Sayın Temel Bahadır Üzer’i de kimseye yedirtmeyeceğimizi kamuoyunun bilmesini isteriz.

Saygılarımızla
Hınısım.com Yönetimi

Bir Yorum

  1. Çok üzüldüm…insan karalamak, harcamak böyle kolay olmamalı….öneli olan nerde oturulduğu değil! neler yapıldığı olmalıdır…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu