Motorlu Taşıtlar Vergisi’nin İki Katına Çıkmasına Gelen Sosyal Medya Tepkileri

Kamuoyu, günlerdir emekli ve memur maaşlarına yapılacak yeni zam düzenlemesi hakkındaki detayları merak ediyordu. Yanıtı milyonlarca vatandaş tarafından merakla beklenen soru, bugün yanıtlandı. En düşük memur maaşını 22 bin TL düzeyine çıkaran torba yasa, Türkiye Büyük Millet Meclisindeki görüşmelerin ardından kabul edilerek yasalaştı. Ancak torba yasada milyonları ilgilendiren beklenmedik bir sürpriz de vardı! AKP Grup Başkanı Abdullah Güler, torba yasada Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) hakkında da yeni bir düzenlemeye gidildiğini açıkladı. Buna göre 2023 yılındaki MTV iki katına çıkarıldı! Elbette bu beklenmedik gelişme sosyal medyada da önemli bir gündem maddesi haline geldi. Detaylara birlikte bakalım.

AKP Grup Başkanı Abdullah Güler, bugün Türkiye Büyük Millet Meclisinde görüşülen torba yasaya dair önemli açıklamalara imza attı

mtv

Açıklamaların ardından milyonlarca memur ve emekliyi ilgilendiren torba yasada, Türkiye’deki bütün otomobil sahiplerini de yakından ilgilendiren bir maddenin yer aldığı ortaya çıktı. Güler, MTV olarak bilinen Motorlu Taşıtlar Vergisi’nin iki katına çıkarıldığını açıkladı.

Güler, 2023 yılının ikinci yarısında ödenecek MTV tutarını iki katına çıkaran düzenlemeyi, “17 maddelik hazırladığımız teklifte kurumlar vergisi ve MTV’de yeni düzenlemeler yapıyoruz, vergi kanunlarımızda yer alan bazı istisnaların kaldırılması yönünde değişiklikler öneriyoruz. Ayrıca vergi kanunlarında yer alan bazı maktu vergi tutarlarının GSYH içindeki paylarının azaldığını dikkate alarak, maktu tutarların güncellenmesine imkan verecek şekilde yetki düzenlemelerini öngörüyoruz.” sözleriyle duyurdu.

MTV artışı yalnızca 2023 yılı için ve bir kereye mahsus olacak

mtv

MTV tutarını iki katına çıkaran yeni düzenlemede sıfır veya ikinci el otomobil ayrımı bulunmuyor

Yeni MTV düzenlemesi, sosyal medyada da önemli bir gündem maddesi haline geldi

mtv

Yeni torba yasa ile gelen düzenlemeden hiç de memnun olmayan çok sayıda insan, bu beklenmedik sürprize yönelik çeşitli sosyal medya paylaşımlarıyla tepkisini dile getiriyor. İşte o sosyal medya tepkilerinden bazıları… 

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu