Yazarlarımız

 • Abdullah AYDIN

  1964 yılında Hınıs doğumluyum.. İlk öğrenimimi Hınıs, orta ve lise eğitimimi ise Söke ve Hınıs'ta tamamladıktan sonra 1984 yılında vatani görevimi yerine getirdim. 1986 yılında Karayolları 12. Bölge Müdürlüğünde 28 yıllık çalışma hayatı sonrası emekliye ayrıldım. Çeşitli sosyal ve kültürel etkinliklerde aynı zamanda çeşitli dernek ve vakıf yönetimlerinde görevler alarak sosyal hayatıma devam etmekteyim. Evli ve üç çocuk babasıyım.
 • Ersin AŞKIN

  1973 Erzurum Hınıs doğumluyum.1994 Hınıs Sağlık Meslek Lisesinden mezuniyetim sonrası gurbete çıktım.3 yıl İstanbul'da özel sektörde çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra, kamu görevim nedeniyle Hakkariye tayin oldum. Orada 4 yıl görev yaptıktan sonra 2001 yılında Balıkesir'e tayin oldum. Halen Balıkesir'de ikamet etmekteyim. Hayatın her safhası gezmekle geçtiği için kendimi adeta bir Gurbet Kuşu sayarım. Türküleri çok seven biri,bağlamayla haşrolmayı seven arkadaşları çevresinde #TÜRKÜBABA diye bilinen bir Memleket (Hınıs) Aşığıyım...
 • Ayhan AHMETOĞLU

  03.03.1964 yılında Hınıs'ta doğdu . İlk, orta ve lise eğitimini Hınıs ilçesinde tamamladı. Daha sonra 2008 yılında Eskişehir Anadolu Lisesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Evli ve dört çocuk babasıdır. Çalışma alanı olarak 17 yaş ile 20 yaş arası Kuran çalışması ile okumalarını devam ettirirken, Kuran'da bazı çelişkiler olduğunu düşünerek çalışmalarını daha da yoğunlaştırınca asıl çelişkinin kendinde olduğunu anlayarak yaklaşık 35 yıldır Kuran çalışmalarını devem ettirerek aynı yoğunlukta çalışmalara devam etmektedir. Vardığı sonuç ; Kur-an'da asla çelişki yoktur . Çelişkinin eksik araştırmada ve değişken aklı mutlaklaştırmada olduğuna kanaat getirdi.
 • Bahadır EREN

  1984 yılında Erzurum'un Hınıs ilçesinde doğdum. İlkokul 4 e kadar Hınıs'ta Cumhuriyet ilkokulunda okudum. Daha sonra ailemin Erzurum'a taşınması sebebiyle eğitimime Erzurum'da devam ettim. Ankara Atılım Üniversitesi - İngilizce İnşaat Mühendisliği Fakültesini bitirdikten sonra inşaat sektöründe hala çalışmaya devam etmekteyim. Evliyim, Alin Sare adında bir kızım ve İbrahim Aras adında bir oğlum var.
 • birfani

  1984 yılında Erzurum’da doğdum. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimimi Erzurum’da tamamladım. Harita Kadastro Teknikerliği Bölümü, Kamu Yönetimi Bölümü, Coğrafi Bilgi Sistemleri Bölümlerinden mezun olarak devam ettim. 2002 yılından beri, halen Balıkesir İdare Mahkemesi Yazı İşleri Müdürlüğü görevine devam etmekteyim. Evliyim ve iki kız babasıyım.
 • Harun Yılmaz

  1972 Hınıs doğumludur. İlkokul, ortaokul ve liseyi Hınıs' ta okudu. 1990 da Hınıs Lisesi'nden mezun oldu. Aynı yıl vekil öğretmenlik yaptı. 1992-1996 yılları arası Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nde okudu. 1996 yılında mezun oldu ve aynı yıl eylül ayında öğretmenlik görevine başladı. 25 yıldır görev yapmaktadır. Esas branşı sınıf öğretmeni, yan branşı ise Türkçe - Edebiyattır. Evli üç çocuk babasıdır,
 • Mehmet Arıcan

  04.04.1963 Ermenek Doğumlu. Aslen Antalya Akseki'li. İlk-orta-lise tahsilini İzmir - Bayındır ilçesinde yaptı. Ankara Üniversitesi -İlâhiyat Fakültesini 1986 ' da bitirdi. Meslek hayatına 31 Ekim 1986 tarihinde İlk görev yeri olan Erzurum - Hınıs ilçesi Yolüstü Ortaokulunda başladı. Eş zamanlı olarak Hınıs - İmam Hatip Lisesi ve Hınıs - Endüstri Meslek Lisesi'nde de görevlendirildi. 1988 yılında Hınıs Lisesi'nde göreve başladı . 1992 Eylülünde Hınıs' tan tayini çıktı. Halen İzmir İli Bayındır ilçesi Ülfet Onart Anadolu Lisesi'nde meslek hayatına devam etmektedir.
 • Osman Kadir Ceylan

  Osman Kadir CEYLAN, 1977 Hınıs doğumlu, ilk, orta lise öğrenimini Hınıs'ta tamamladı. Atatürk Üniv. İnşaat ve Atatürk Üniv işletme mezunu. 11 yıl Hınıs Tema şubesinin işletmesini yaptıktan sonra 2013 yılından günümüze yurt içinde inşaat sektöründe, yurt dışında ise Erzincan merkezli olmak üzere Nijerya-Babawa bölgesinde maden sektöründe faaliyete devam etmekte.
 • Ümit Güvercin

  1971 yılında Hınıs'ta doğdu. İlk öğrenimini Karaköprü ilk öğretim okulu, Lise öğrenimini Erzurum Atatürk Endüstri Meslek Lisesi Elektronik Bölümü, Yüksek Öğrenimini Atatürk Üniversitesi MYO Otomotiv Bölümü ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümünde tamamladı. Çalışma hayatına Hınıs PTT Müdürlüğünde teknisyen olarak çalışmaya başladıktan sonra, 1990 yılında Türkiye Radyo Televizyon Kurumunda devam etti. Halen aktif olarak TRT Erzurum Müdürlüğün'de çalışmakta olup, Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Basın Yayın Haberleşme kolu TRT Erzurum İl Temcilcisi ve Hınıs Karaçoban İlçeleri Eğitim Kültür Yardımlaşma Derneği Başkanlığını aktif olarak yürütmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.
 • Volkan EROL

  1982 İzmir Karşıyaka doğumlu Volkan EROL Hınıs Toprakkale nüfusuna kayıtlıdır. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi' nde Matematik ve Fen Bilimleri çift lisans mezunu olarak 2005 yılında tamamlamıştır. Hınıs Özel Öğretim Kursu kurucu müdürlüğünü yapmaktadır. Aynı zamanda Hınıs Belediyesi meclis üyesi, Hınıs Belediye Meclis 1. Başkan vekili ve Erzurum Büyükşehir Belediyesi Eğitim, Spor, Genclik ve Kültür Komisyon Başkanı olarak görevlerini devam ettirmekte olan Volkan EROL evli ve bir çocuk babasıdır.
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı