Yazarlarımız

 • Abdullah AYDIN

  1964 yılında Hınıs doğumluyum.. İlk öğrenimimi Hınıs, orta ve lise eğitimimi ise Söke ve Hınıs'ta tamamladıktan sonra 1984 yılında vatani görevimi yerine getirdim. 1986 yılında Karayolları 12. Bölge Müdürlüğünde 28 yıllık çalışma hayatı sonrası emekliye ayrıldım. Çeşitli sosyal ve kültürel etkinliklerde aynı zamanda çeşitli dernek ve vakıf yönetimlerinde görevler alarak sosyal hayatıma devam etmekteyim. Evli ve üç çocuk babasıyım.
 • Ersin AŞKIN

  1973 Erzurum Hınıs doğumluyum.1994 Hınıs Sağlık Meslek Lisesinden mezuniyetim sonrası gurbete çıktım.3 yıl İstanbul'da özel sektörde çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra, kamu görevim nedeniyle Hakkariye tayin oldum. Orada 4 yıl görev yaptıktan sonra 2001 yılında Balıkesir'e tayin oldum. Halen Balıkesir'de ikamet etmekteyim. Hayatın her safhası gezmekle geçtiği için kendimi adeta bir Gurbet Kuşu sayarım. Türküleri çok seven biri,bağlamayla haşrolmayı seven arkadaşları çevresinde #TÜRKÜBABA diye bilinen bir Memleket (Hınıs) Aşığıyım...
 • Ayhan AHMETOĞLU

  03.03.1964 yılında Hınıs'ta doğdu . İlk, orta ve lise eğitimini Hınıs ilçesinde tamamladı. Daha sonra 2008 yılında Eskişehir Anadolu Lisesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Evli ve dört çocuk babasıdır. Çalışma alanı olarak 17 yaş ile 20 yaş arası Kuran çalışması ile okumalarını devam ettirirken, Kuran'da bazı çelişkiler olduğunu düşünerek çalışmalarını daha da yoğunlaştırınca asıl çelişkinin kendinde olduğunu anlayarak yaklaşık 35 yıldır Kuran çalışmalarını devem ettirerek aynı yoğunlukta çalışmalara devam etmektedir. Vardığı sonuç ; Kur-an'da asla çelişki yoktur . Çelişkinin eksik araştırmada ve değişken aklı mutlaklaştırmada olduğuna kanaat getirdi.
 • Bahadır EREN

  1984 yılında Erzurum'un Hınıs ilçesinde doğdum. İlkokul 4 e kadar Hınıs'ta Cumhuriyet ilkokulunda okudum. Daha sonra ailemin Erzurum'a taşınması sebebiyle eğitimime Erzurum'da devam ettim. Ankara Atılım Üniversitesi - İngilizce İnşaat Mühendisliği Fakültesini bitirdikten sonra inşaat sektöründe hala çalışmaya devam etmekteyim. Evliyim, Alin Sare adında bir kızım ve İbrahim Aras adında bir oğlum var.
 • Fevzi Budak

  1949 Erzurum Pasinler doğumluyum. İlkokulu Horasan ilçesinde bitirdim. 1966-1967 eğitim öğretim döneminde Erzurum Yavuz Selim Öğretmen Okulu'ndan yılında mezun oldum. İlk görev yerim, Antalya Demre Yukarı Beymelek Köyü İlkokuludur. Aynı yıl Erzurum Eğitim Enstitüsüne girerek 1969-1970 eğitim döneminde Türkçe bölümünden mezun oldum. Daha sonra Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenliği bölümüne devam ederek Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni olarak mezun oldum. Ayrıca Eskişehir Anadolu Üniversitesinden de mezuniyet diplomam mevcuttur. Ardahan Lisesi öğretmenliği ve müdürlüğü, Kastamonu, Konya, Gümüşhane, Erzincan, Erzurum Şenkaya, Gazi Ahmet Muhtar Paşa İlköğretim Okulu ve 50. Yıl İlköğretim Okulu'nda ve Erzurum Lisesi'nde öğretmen olarak görev yaptım. 1977-1981 yılları arasında Erzurum il Milli Eğitim Müdür yardımcılığı görevlerinde bulundum. 1984 yılından itibaren Kars İl Milli Eğitim Müdürü olarak atandım. Atandığım tarihten itibaren Erzurum, Muş, Kütahya ve Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevlerinde bulundum. Aralıksız olarak 26 yıldır il milli eğitim müdürlüğü görevini sürdürmekteyim. Halen Erzurum İl Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapmaktayım. Evli ve iki çocuk babası olup, kitap ve şiir okumaya ilgim oldukça fazladır.
 • Harun Yılmaz

  1972 Hınıs doğumludur. İlkokul, ortaokul ve liseyi Hınıs' ta okudu. 1990 da Hınıs Lisesi'nden mezun oldu. Aynı yıl vekil öğretmenlik yaptı. 1992-1996 yılları arası Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nde okudu. 1996 yılında mezun oldu ve aynı yıl eylül ayında öğretmenlik görevine başladı. 25 yıldır görev yapmaktadır. Esas branşı sınıf öğretmeni, yan branşı ise Türkçe - Edebiyattır. Evli üç çocuk babasıdır,
 • Onur Sağsöz

  1976 yılında Erzurum'da doğdu. Gazetecilik mesleğinde ajans ve gazeteler için muhabirlik ile foto muhabirliği görevlerinde bulundu. Halen Erzurum Ajans'ta mesleğini sürdüren Sağsöz, palandöken.com sitesini kurdu. Palandöken'in ulusal ve uluslararası arenada tanıtımı için birçok projede görev aldı.
 • Osman Kadir Ceylan

  Osman Kadir CEYLAN, 1977 Hınıs doğumlu, ilk, orta lise öğrenimini Hınıs'ta tamamladı. Atatürk Üniv. İnşaat ve Atatürk Üniv işletme mezunu. 11 yıl Hınıs Tema şubesinin işletmesini yaptıktan sonra 2013 yılından günümüze yurt içinde inşaat sektöründe, yurt dışında ise Erzincan merkezli olmak üzere Nijerya-Babawa bölgesinde maden sektöründe faaliyete devam etmekte.
 • Ümit Güvercin

  1971 yılında Hınıs'ta doğdu. İlk öğrenimini Karaköprü ilk öğretim okulu, Lise öğrenimini Erzurum Atatürk Endüstri Meslek Lisesi Elektronik Bölümü, Yüksek Öğrenimini Atatürk Üniversitesi MYO Otomotiv Bölümü ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümünde tamamladı. Çalışma hayatına Hınıs PTT Müdürlüğünde teknisyen olarak çalışmaya başladıktan sonra, 1990 yılında Türkiye Radyo Televizyon Kurumunda devam etti. Halen aktif olarak TRT Erzurum Müdürlüğün'de çalışmakta olup, Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Basın Yayın Haberleşme kolu TRT Erzurum İl Temcilcisi ve Hınıs Karaçoban İlçeleri Eğitim Kültür Yardımlaşma Derneği Başkanlığını aktif olarak yürütmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.
Başa dön tuşu