Hınıs Yiboda iki öğretmenin Covid19 olduğu öğrenildi

Haber merkezimize ulaşan bir bilgiye göre; Hınıs İMKB 75. Yıl Yatılı Bölge Okulunda iki öğretmenin, covid19 testlerinin pozitif çıktığı bilgisi geldi.

haber merkezimizi arayan ilçe milli eğitim müdürümüz sayın Temel Üzer; pozitif vakalarını doğrulayarak gerekli tedbirlerin alındığını vurguladı.

Okul Müdürü Fehim Ağırbaş da haber merkezimize ulaşarak, ilgili öğretmenlerin, test verdikleri günden önce dersleri olmadıkları için okulda olmadıklarını, dolayısıyla bulaş açısından temas söz konusu olmadığını, test sonuçlarını beklemeden öğretmenlerimize izin verilerek evlerine gönderildiğini dile getirdi.

Okul müdürü Sayın Fehim Ağırbaş’ın açıklaması;

Okulumuzun salgın boyunca gerekli tedbirleri alarak, diğer okullara örnek teşkil edecek derecede bir önlem mekanizması oluşturduğunu, öğrencilerin sınıflara alınmadan önce ateş kontrolleri yapılarak sınıflara alındığını belirtmek isterim. Okul içersinde gerek dezenfektan gerek hijyen açısından üst düzey bir gayret içinde olduğumuzu kamuoyunun bilmesini isteriz. Covid19 testleri pozitif çıkan öğretmenlerimizin öğrencilerimizle herhangi bir teması olmamıştır, testleri yapıldığı andan itibaren izin verilerek derslere katılımları önlenmiştir. Daha sonra testlerinin pozitif çıkması nedeniyle zaten izinli olarak tedavilerine başlanılmıştır.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz ve Okul Müdürümüze detaylı açıklamalarından dolayı teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu