Ümit Özdağ İkinci Turda Kılıçdaroğlu’nu Destekleyeceklerini Açıkladı

Sinan Oğan’ın ikinci turda Cumhur İttifakı adayını destekleyeceğini açıklaması, kamuoyunda büyük bir şaşkınlık yaratmış ve çeşitli tartışmalara sebep olmuştu. Oğan’ın bu beklenmedik kararının ardından tüm gözler, kısa süre önce dağılan ATA İttifakı’nın asli unsuru olan Zafer Partisine ve Genel Başkanı Ümit Özdağ’a çevrilmişti. Özdağ, dün gerçekleştirdiği basın toplantısında Kemal Kılıçdaroğlu ile bir protokol üzerinde çalıştıklarını, büyük oranda anlaşmaya vardıklarını ve son bir görüşme daha gerçekleştireceklerini dile getirmişti. Özdağ, gerçekleştirilen son görüşmenin ardından bugün saat 11.00’de Kılıçdaroğlu ile ortak basın toplantısı düzenleyeceklerini duyurmuştu. Zafer Partisi lideri, ikinci turda nasıl bir tavır sergileyeceklerine bugün açıklık getirdi. Ümit Özdağ ikinci turda Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyecek. Detaylara birlikte bakalım.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın dünkü basın toplantısında, 28 Mayıs seçimine dair nasıl bir tavır sergileyeceğini açıklaması bekleniyordu

ümit özdağ

Ancak milyonlarca seçmeninin merakla beklediği açıklama gelmedi. Özdağ, Kemal Kılıçdaroğlu ile bir protokol üzerinde çalıştıklarını, büyük oranda uzlaştıklarını ancak anlaşmanın tamamlanmadığını dile getirmişti.

Özdağ, Kemal Kılıçdaroğlu ile yapacağı son görüşmenin ardından nihai kararını kamuoyu ile paylaşacağını ifade etmişti

ümit özdağ

İki isim arasındaki son görüşme dün akşam gerçekleştirildi ve Ümit Özdağ ile Kemal Kılıçdaroğlu, bugün birlikte kameraların karşısına geçti.

Ümit Özdağ, 28 Mayıs’ta Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceklerini açıkladı

ümit özdağ

Ortak basın toplantısında konuşan ilk isim Kemal Kılıçdaroğlu, “Türkiye’nin geleceği açısından, güçlendirilmiş parlamenter sisteme kavuşması açısından partilere sorumluluk düşüyor, konuştuk, güzel sonuçlar elde edildi. Güzel bir atmosferde seçim sonrası bulaşacağız ve gerekli adımları atacağız.” açıklamasında bulundu. Ümit Özdağ ise, Türkiye’deki en önemli sorunun sığınmacılar ve kaçaklar olduğunu ifade etti.

Daha sonra ilk tur ile ilgili kısa bir değerlendirme yapan Özdağ, Cumhur İttifakı’nın sığınmacıları geri göndermek bir düşüncesi olmadığını ancak Kılıçdaroğlu ile sığınmacıların geri gönderilmesi konusunda mutabık kaldıklarını ve bu nedenle ikinci turda Kılıçdaroğlu’nu destekleme kararı aldıklarını açıkladı.

Ümit Özdağ, “bütün seçmenlere” çağrı yaparak Kılıçdaroğlu için oy istedi

Özdağ, açıklamasının bu bölümünde, “Türkiye’nin Türkiye olarak kalmasını istiyorsanız, çocuklarınızın sokakta güven içinde yaşamasını istiyorsanız, sığınmacıları geri yollayacak politikaya ve politikacılara oy verin, Kılıçdaroğlu’na oy verin.” ifadelerini kullandı.

Özdağ’ın basın toplantısından önce gerçekleştirdiği sosyal medya paylaşımı dikkat çekti

Sosyal medya platformu Twitter’da “CHP Gençlik Kolları duvarları “Suriyeliler gidecek yazılarıyla boyadı.” başlıklı bir haberi alıntılayan Özdağ, “Öncelikle elinize sağlık gençler. Size Zafer Partisi’ndeki şablonları da verelim. Ve söz ben İçişleri Bakanı olarak yollayacağım. Ancak sadece Suriyeliler değil Türkiye’yi dünyanın lunaparkı zanneden, kadınlarımıza cariye muamelesi yapan, sokaklarımızı uyuşturucu cennetine çeviren, selefi cihatçı örgütlenme yapan ve yılda 11 milyar dolarımızı yiyen herkes gidecek. Bugün saat 11.00’i bekleyin.” cümlelerini kullandığı bir paylaşıma imza atmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu