Türkiye’de Bir İlk Yaşandı: Gaziantep’te Alışveriş…

Türkiye genelinde uygulanacak yeni aşı programının ilki Gaziantep’te bir alışveriş merkezinde gerçekleşti. Alışveriş merkezinde sağlık ekipleri Kovid-19 aşısı uyguladı.

Gaziantep’te bir ilk yaşadı. İl Sağlık Müdürlükleri iş birliğiyle hayata geçen uygulamada alışveriş merkezinde Kovid-19 aşısı yapıldı.

Bir süredir çalışmaları süren ‘yerinde aşı’ istasyonu uygulaması Gaziantep’te hayata geçti. Karar sonrası AVM içerisinde belirlenen alanda bakanlık protokolüne uygun olarak aşılama çalışmaları başlatıldı.

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Altaş, bir süredir üzerinde çalışılan ve aşılama süreci için oldukça önemli olduğunu belirttiği bu uygulama hakkında, ‘AYD çatısı altındaki AVM’ler, Sağlık Müdürlükleri ile görüşerek, Sağlık Bakanlığı ve Sayın Bakan Fahrettin Koca önderliğinde başlatılan Kovid-19 aşılama kampanyasına lokasyon göstererek her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ifade etmişlerdir’ açıklamasında bulundu.

AVM’LER AŞILAMA MERKEZLERİ OLARAK KULLANILABİLİR 

Alışveriş merkezlerinin de salgınla mücadelede uygulanan Kovid-19 aşıları için, aşı uygulama merkezi olarak kullanılabileceğini belirten Prof. Dr. Altaş, sözlerine şöyle devam etti; ‘Sırada Van ve ardından diğer kentlerde yine Sağlık Müdürlüklerinin izniyle AVM’lerin aşılama merkezleri olarak da halkımıza hizmet vermelerini arzu ediyoruz’ dedi. 

Dünyanın ve ülkemizin bu zorlu süreçte birbirine destek olmasının önemli olduğunu, her vatandaşın üzerine düşen görevi yerine getirmesinin önemine değine Nevzat Yavan, ‘Burada Sağlığınız Esas’ uygulamamız doğrultusunda, aşılama sürecine katkı sunma amacıyla, AVM’leri sürece dahil ediyoruz’ dedi.

AVM’nin, Gaziantep’teki aşılama istasyonları arasına katıldığına dikkat çekerek sözlerine devam eden Nevzat Yavan, ‘Sektörümüz için ilk olma özelliğini taşıyan bu uygulama sayesinde AVM’ye gelen Gaziantepliler, aşı istasyonunda aşılarını olabilecek. Sahip olduğumuz emek ve birikimi toplumsal yarar doğrultusunda kullanmaktan mutluluk duyuyoruz. AVM ekiplerimiz ile faaliyet gösterdiğimiz şehirlere değer katma konusundaki çabalarımızı sürdürüyoruz’ ifadelerini kullandı.

AVM’LERDE ALIŞVERİŞ KUURUĞU OLUŞTU

Salgın nedeniyle bir dönem kapanma uygulamasına gidilmesinin ardından alışveriş merkezlerinde yoğunluk meydana geldi. AVM önünde oluşan uzunb kuyruklar dikkat çekti. Vatandaşların kimisi kapanma öncesinde alışverişi yaparak ihtiyaçlarını giderirken kimi de kafasını dağıtmak için kendini dışarı attı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu