ABD’de Vakalar ‘En Üst Seviyeye’ Çıktı

Sadece Teksas’ta 11 bin 775 koronavirüs hastası hastanede tedavi görenlerde zirve yaparken, Kovid-19 hastaları tüm eyalette hastanelerin kapasitesini oluşturdu, Laredo gibi salgının yoğun olduğu bölgelerde bu oran %36’ya çıktı.

‘EKONOMİK VE SOSYAL SINIRLAMALARI TEKRAR BAŞLATABİLİRİZ’

Teksas Valisi Greg Abbott, birkaç gün içerisinde salgın rakamları gerilemezse ‘ekonomik ve sosyal sınırlamaları tekrar başlatabilecekleri’ konusunda uyardı.

Teksas eyaletinin resmi internet sitesinde yer alan bilgilere göre dün 26 bin 990 yeni vaka tespit edildi. Bu vaka sayısıyla şu ana kadar 1 günde en fazla artışın kaydedildiği, fakat bu sayı içinde Noel tatilinde iletilmeyen vakaların da olabileceği belirtildi.

‘YAŞADIĞIMIZ VİRAL BİR TSUNAMİ’

Ülkede salgının yoğun görüldüğü eyaletlerin başında gelen Kaliforniya’da da dün, her 3 dakikada bir ölüme denk gelen günlük 442 can kaybıyla yeni bir üst seviye rakamına ulaşıldığı bildirildi.

Los Angele’ta, hastanelerde tedavi gören hasta sayısının 7 bin 200’e yükseldiği, bunun 2 ay öncesine göre 00 artış oranına denk geldiği ve şu ana kadar eyalette görülen en üst rakam olduğu belirtildi.

CNN’e açıklamalarda bulunan Epideolojist Dr. Robert Kim-Farley, ‘Salgında dalga ve artışın çok ötesinde olduğumuzu düşünüyorum. Yaşadığımız viral bir tsunami’ diye konuştu.

HASTA KABULÜNDE SEÇİCİ DAVRANARAK SINIRLAMAYA GİDİLEBİLİR

Kaliforniya Sağlık Hizmetleri Sekreteri Dr. Mark Ghaly, özellikle güneydeki hastanelerin kriz içinde olduğunu vurgulayarak, Noel ve yılbaşı tatillerinde yapılan seyahatlerden sonra ocak ayının ortasında beklenen yeni artıştan dolayı ciddi endişe duyduklarını belirtti.

Ghaly, salgının kısa zaman içerisinde kontrol altına alınamaması halinde eyalette bulunan hastanelerin hasta kabulünde seçici davranacaklarını ve çeşitli sınırlamalara gitmek zorunda kalabileceklerini belirtti.

TABUT İÇİN TAHTA BULMAK ZORLAŞTI

Kovid-19 kaynaklı ölümlerden dolayı Los Angeles bölgesinde bulunan cenaze evlerinin iş yükünün %80 arttığına dikkat çekilerek, imalatçıların tabut yapımı için tahta bulmakta zorluk yaşadıkları ileri sürüldü.

Üniversal Tabut İmalatı Şirketinin sahibi Auriel Suarez, bölgede artış gösteren tabut taleplerinin karşılanmasına sıkıntı yaşadıklarının altını çizerek, ’52 yıldır bu işin içindeyim, asla böyle bir şey yaşamadım. Bazen tabutları cenazeye yetiştiremiyoruz’ dedi.

ÇOCUKLARDA VAKA SAYISI 2 MİLYONU AŞTI

Kovid-19 vakaları çocuklar arasında da artmaya başladı.

Amerikan Pediatrik Akademisi ve Çocuk Hastaneleri Derneği tarafından açıklanan raporda, 24 Aralık itibarıyla 18 yaş altı 178 binden fazla yeni vaka görüldüğü, tüm ülkede çocuklarda toplam vaka sayısının 2 milyonu aştığı belirtildi.

10-24 Aralık’ta çocuklarda görülen vakalarda %22 artış görüldüğüne dikkat çekilen raporda, enfeksiyona yakalanmış olan çocukların, ABD’deki toplam koronavirüs vakalarının ,4’ünü oluşturduğunun altı çizildi.

İLİşKİLİ HABERLER Koronavirüs Aşısı Olan Çağla Şıkel Eleştirilere Yanıt Verdi

Koronavirüs Aşısı Olan Çağla Şıkel Eleştirilere Yanıt Verdi

Beşiktaş Başkanı İkinci Kez Koronavirüse Yakalandı!

Beşiktaş Başkanı İkinci Kez Koronavirüse Yakalandı!

Kasımpaşa'da Koronavirüs Vakası!

Kasımpaşa’da Koronavirüs Vakası!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sağlık Çalışanlarına Seslendi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sağlık Çalışanlarına Seslendi

İLİşKİLİ GALERİLER Türkiye'de Koronavirüs Son Durum

Türkiye’de Koronavirüs Son Durum

Hemşire Koronavirüs Hastasıyla Birlikte Oldu!

Hemşire Koronavirüs Hastasıyla Birlikte Oldu!

Türk Bilim İnsanı Uğur Şahin Gerçeği Açıkladı: Korona 10 Sene Daha Bizimle

Türk Bilim İnsanı Uğur Şahin Gerçeği Açıkladı: Korona 10 Sene Daha Bizimle

Aşı Olduktan 1 Hafta Sonra Koronavirüse Yakalandı

Aşı Olduktan 1 Hafta Sonra Koronavirüse Yakalandı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu