Nantes teknik direktörü Antoine Kombouar oruç tutan futbolcusu Jaouen Hadjam’ı kadro dışı bıraktı – Son Dakika Spor Haberleri

Fransa Ligue 1’in 29. haftasında geçtiğimiz pazar günü Reims’i ağırlayan Nantes sahadan 3-0 mağlup ayrıldı. Teknik direktör Antoine Kombouare, maç öncesi Jaouen Hadjam’ın ramazanda orucunu tutmama talebini reddetmesi nedeniyle kadrodan çıkardı.

Kombouare, kariyeri boyunca bir kural koyduğunu hatırlatarak, “Benim takımımda maç günü oruç tutan bir oyuncu sahaya çıkamaz.” açıklamasında bulundu.

Kombouare, Hadjam’ı kadro dışı bırakma kararı hakkında, “Hafta boyunca oruç tutan oyuncularda bir sıkıntı yok. Gerekirse onları desteklemeye hazırım. Kolay bir zaman olmadığını biliyoruz. Ama maç günü oruç tutmamalısın.” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Fransız teknik adam, Nantes’in kadrosundaki diğer müslüman oyuncuların Reims karşısında oruç tutmamayı kabul ettiklerini de belirtti.

DEMBA BA’DAN TEPKİ

Senegalli eski futbolcu Demba Ba, Fransız teknik adamın kararına tepki gösterdi. Beşiktaş’ın eski oyuncusu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Ramazan ayı orucunun hala davranışsal olduğunu düşünen bazı insanların olması beni şaşırtıyor. Merak edenler için, bir kişinin kimliğinden bahsediyoruz. Basit bir soru: Birinden kimliğini oluşturan bir şeyi kenara bırakmasını istemek iyi bir şey mi?” ifadelerini kullandı.

Nantes teknik direktörü Antoine Kombouar oruç tutan futbolcusu Jaouen Hadjam'ı kadro dışı bıraktı - 1Nantes’in teknik direktörü Antoine Kombouar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu