Kim Milyoner Olmak İster’e Damga Vuran Yarışmacı: Rabia Birsen Göğercin

Kim Milyoner Olmak İster isimli bilgi yarışması, uzun zamandır ülkemizin en çok seyredilen televizyon programları arasında yer alıyor. Kenan İmirzalıoğlu’nun sunumuyla ekranlara gelen yarışma, kimi zaman ilginç soruları kimi zaman da yarışmacıları ile gündem yaratıyor. Programın dikkat çeken son yarışmacı ise Rabia Birsen Göğercin oldu.

Göğercin sempatik tavırları, neşeli kişiliği ve büyük başarısı ile izleyenleri kendisine hayran bıraktı. 24 yaşındaki genç kadın yarışmadaki tüm sorulara doğru yanıt vererek 1 milyon Türk lirası tutarındaki büyük ödülün sahibi oldu. Tarihe geçen başarısıyla yarışmaya damga vuran Göğercin, ülke gündeminin merak edilen isimlerinden biri haline geldi. Rabia Birsen Göğercin kimdir ve yarışmadan ne kadar kazanacak gibi sorular internetin en çok arananları arasına girdi. Detaylara birlikte bakalım.

Kim Milyoner Olmak İster programında geçtiğimiz akşam dikkat çeken bir isim yarıştı

Rabia Birsen Göğercin, sempatik tavırları ve neşeli karakteri ile izleyenlerin sempatisini kazandı. Ancak genç kadının ülkedeki önemli gündem maddelerinden biri haline gelmesine neden olan başka bir şey daha var!

Göğercin, Kim Milyoner Olmak İster tarihinde 1 milyon TL’lik soruyu görmeyi başaran 5.kişi oldu

Finalde, 1 milyon TL değerindeki “Türkiye’deki 81 ilin adında bu dört harften hangisi diğer üçünden daha az bulunur?” sorusuna doğru yanıt veren genç kadın, büyük ödülün sahibi olmayı başardı

rabia birsen göğercin

Kim Milyoner Olmak İster yarışmasına damga vuran Rabia Birsen Göğercin kamuoyunun da en çok merak ettiği isimlerden biri haline geldi

Rabia Birsen Göğercin kimdir?

Başarılı performansıyla tüm Türkiye’ye büyük heyecan yaşatan, sempatik tavırlarıyla milyonların sevgisini kazanan Rabia Birsen Göğercin’in Konyalı olduğu biliniyor. Ayrıca yaşamını Ankara’da sürdüren genç kadın Gazi Üniversitesi biyoloji bölümü mezunu.

Göğercin hakkında merak edilen konulardan biri de yarışmadan alacağı para ödülünün gerçekte ne kadar olacağı!

rabia birsen göğercin

1 milyon TL’lik büyük ödülü kazanan Rabia Birsen Göğercin, vergiler kesildikten sonra yaklaşık 800.000 TL’nin sahibi olacak

rabia birsen göğercin

Vergi uzmanı Ozan Bingöl sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Göğercin’in eline vergiler kesildikten sonra tam olarak 804.677 TL geçeceğini açıkladı.

1 milyon TL tutarındaki büyük ödül, sosyal medyada bazı tartışmalara sebep oldu. Tartışmaların merkezinde ise son dönemde gittikçe derinleşen ekonomik kriz var!

Bazı sosyal medya kullanıcıları, genç milyonerin kazandığı büyük ödülle satın alabileceği sıfır otomobilleri listeledi. Buna göre 1 milyon TL’lik para ödülü ile yalnızca birkaç farklı otomobil satın alınabiliyor!

rabia birsen göğercin

Konuyla ilgili sosyal medyada da tartışmalar devam ediyor. İşte bazı paylaşımlar👇

1.

2.

3.

4.

5.

6.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu