Beyaz Diş Benzeri Kitap Önerileri

Jack London’un 1906 yılında yayımlanan “Beyaz Diş” adlı romanı, yazarın en önemli eserlerinden biri olarak kabul edilir. Roman, doğal yaşamın vahşi ve acımasız yönlerini, insan doğasının evrimsel yönlerini ve insan ile doğa arasındaki ilişkiyi ele alır. Romanın baş karakteri Beyaz Diş, yarı kurt yarı köpektir ve doğal yaşamın kurallarını öğrenerek hayatta kalmaya çalışır. Beyaz Diş, çeşitli insan sahipleri tarafından ele geçirilir ve farklı deneyimler yaşar. İnsanlarla olan bu etkileşimler, onun davranışlarını ve karakterini şekillendirir. Roman, Beyaz Diş’in insanların dünyasında yaşamayı öğrenirken içsel savaşını ve evrimini anlatıyor. Aynı zamanda, insanlar arasındaki çatışmaları ve vahşi doğada hayatta kalma mücadelesini de ele alıyor. Eğer siz de bu romandan çok etkilendiyseniz ve benzer kitaplar arıyorsanız doğru yerdesiniz. İşte Beyaz Diş benzeri kitaplar listesi….

1. Jack London – Vahşetin Çağrısı

Beyaz Diş benzeri kitaplar

Beyaz Diş benzeri kitaplar listemize, yine Jack London’dan bir eser ile başlıyoruz. Yarı St. Bernard ve yarı çoban köpeği olan Buck, Kaliforniya’nın Santa Clara Vadisi’ndeki Yargıç Miller’ın malikanesinde yaşamaktadır. Orada rahat bir yaşam sürerken Kanada’nın Klondike bölgesinde insanların altını keşfetmesiyle ve kızak çekecek güçlü köpeklere büyük bir talep oluşmasıyla bu lüks hayatı sona erer. Buck, Miller malikanesindeki bir bahçıvan tarafından kaçırılır ve köpek tüccarlarına satılır; onlar da Buck’a sopayla döverek itaat etmeyi öğretir ve ardından onu kuzeye, Klondike’ye gönderir. Kitap boyunca Buck’un başına gelenler ve yeni hayatında yaşadıklarını takip ediyoruz. Kitabı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

2. Kırmızı Eğrelti Otunun Büyüdüğü Yer – Wilson Rawls

Beyaz Diş benzeri kitaplar

Kırmızı Eğrelti Otunun Büyüdüğü Yer, Wilson Rawls’un yazdığı bir genç yetişkin romanı. Roman, Billy adında on iki yaşındaki bir çocuğun para biriktirip sonunda Ozarks’ta avlanmasına yardımcı olmak için bir çift Redbone Rakun Tazısı satın almasını konu alıyor. Billy’nin ailesi maddi anlamda sıkıntı çektiği için avcılık yiyecek bulmalarına yardımcı olmaktadır. Billy, avlanma sırasında köpekleri Yaşlı Dan ve Küçük Ann ile yakınlaşmaya başlar. Kitabı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

3. Robinson Crusoe – Daniel Defoe

Beyaz Diş benzeri kitaplar

Robinson Crusoe, genç bir gezgin olarak ebeveynlerine meydan okur ve denize açılır. Denizde, kaptan tarafından denizci olmaması gerektiği konusunda uyarılır. Ancak eve dönmekten utanan Crusoe, başka bir gemiye biner ve Afrika’ya başarılı bir yolculuk yapar. Tekrar yola çıkan Crusoe’un şansı bu sefer tersine döner ve esir alınır. Bundan sonra hayatını kurtarmanın bir yolunu bulmak zorundadır. Kitabı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

4. Siyah İnci – Anna Sewell

Beyaz Diş benzeri kitaplar

Beyaz Diş benzeri kitaplar listemize “Siyah İnci” ile devam ediyoruz. Siyah İnci’nin hikayesi yine aynı isme sahip bir atın doğumuyla başlar.  Başlangıçta Siyah İnci’nin hikayesi, atların insanlar için ana ulaşım aracı olduğu Viktorya dönemi İngiltere’sinde geçmektedir. Annesi Düşes tarafından Çiftçi Gray’in nazik bakımı altında büyütülen Siyah İnci, genç yaşlardan itibaren insanların bir atın en büyük müttefiki ya da en büyük düşmanı olabileceğini öğrenir. Siyah İnci, hayatının ilk dönemlerini, atları nasıl sağlıklı ve mutlu tutacağını bilen düşünceli, şefkatli insanlarla geçirir, ancak diğer atların o kadar şanslı olmadığının her zaman farkındadır. Kitabı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

5. Denizler Altında Yirmi Bin Fersah – Jules Verne

Beyaz Diş benzeri kitaplar

Denizler Altında Yirmi Bin Fersah, dev bir balina arayışında denize açılan üç adamın hikayesini anlatır. Dünyanın ilk denizaltısı olan Nautilus’a esir düşerler. Nautilus, dünyanın denizlerini dolaşırken, adamlar harika derin deniz yaratıkları görür ve uzak adalara seyahat ederler. Batık hazineler bulurlar ve kayıp Atlantis dünyasını keşfederler. Hatta kalın buzun altından Güney Kutbu’na seyahat ederler. Kitabı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

6. Define Adası – Robert Louis Stevenson

Beyaz Diş benzeri kitaplar listemizde sıra geldi “Define Adası”nın ilginç hikayesine! Robert Louis Stevenson’ın “Define Adası” adlı macera romanı, genç Jim Hawkins’in, gömülü korsan hazinesini işaret eden bir hazine haritasını tesadüfen bulması ve ardından yaşadığı maceraları anlatıyor. Jim ve arkadaşları için Define Adası’na tehlikeli bir yolculuk başlar ve bu yolculukta isyan, aldatmaca ve tehlikeli maceralarla karşılaşırlar. Kitabı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

7. 80 Günde Devri Alem – Jules Verne

Phileas Fogg, Londra’da yalnız bir hayat yaşayan zengin bir İngiliz beyefendisidir. Fogg, zenginliğine rağmen mütevazı bir yaşam sürmekte ve alışkanlıklarını matematiksel bir kesinlikle yerine getirmektedir. Günlerinin en güzel zamanlarını geçirdiği Reform Kulübü’nün bir üyesidir. Kendisine beklenenden biraz daha düşük sıcaklıkta tıraş suyu getirdiği için uşağının işine son veren Fogg, yerine Fransız Jean Passepartout’u işe alır. 2 Ekim 1872 akşamı, kulüpteyken Fogg, The Daily Telegraph’ta yayınlanan ve Hindistan’da yeni bir demiryolu bölümünün açılmasıyla artık dünyayı 80 günde dolaşmanın mümkün olduğunu belirten bir makale üzerine tartışmaya girer. Bu süre içinde böyle bir yolculuğu tamamlamak için kulüp üyelerinden servetinin yarısı olan 20.000 £ tutarında bir bahis kabul eder. Kitabı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

8. Tom Sawyer’in Maceraları – Mark Twain

Tom Sawyer, Mississippi Nehri kıyısında Polly Teyzesi ile birlikte yaşayan genç bir çocuktur. Başını belaya sokmaktan çok hoşlanır. Tom, Twain’in bir sonraki ve en çok beğenilen romanının baş karakteri olacak Huckleberry Finn ile karşılaşır. Huck ve Tom, gece yarısı mezarlıkta buluşma ayarlarlar, ancak bu buluşma düşündükleri gibi gitmez. Çocuklar mezarlıkla bir cinayete tanık olur ve ondan sonra olaylar oldukça ilginç bir şekilde gelişir. Kitabı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

9. Orman Kitabı – Rudyard Kipling

Beyaz Diş benzeri kitaplar listemizi “Orman Kitabı” ile bitiriyoruz. Bir grup kurt, yeni doğmuş ve terk edilmiş Mowgli isimli bir bebek bulur ve onu aralarına kabul ederler. Küçük çocuk hayvanlarla çevrili olarak büyür, onların geleneklerini benimser ve bilgili Bagheera (panter) ve esprili Baloo (ayı) dahil olmak üzere çeşitli orman sakinleriyle arkadaş olur. Mowgli, masallar boyunca çeşitli zorluklarla ve deneyimlerle karşılaşır. Hem yardım eden hem de yoluna çıkan Kaa (python) ile tanışır ve onu yakalamaya çalışan maymunları alt eder. Kitabı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir👇

Mitolojik Kurgu Sevenler İçin “Ben Kirke” Benzeri En İyi Kitaplar

Distopik Kurgu Arayanlara 1984 Benzeri En İyi Kitaplar

Elinizden Bırakamayacaksınız! Gece Yarısı Kütüphanesi Benzeri Kitaplar

Tutkulu Aşklar, Sürükleyici Hikayeler: Kürk Mantolu Madonna Benzeri Kitap Önerileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu