BBC’den skandal başlık! Pençe-Kılıç Harekatı’nı hedef aldılar

Erzurum Güncel- PKK’nın İstiklal’deki alçak saldırısında 6 kişi hayatını kaybetti, 81 kişi ise yaralandı. TSK ‘Hesap Zamanı’ diyerek terör örgütü PKK’ya karşı Pençe-Kılıç harekatını başlattı. Hem karadan hem de havadan terör yuvaları yıkıma uğratıldı.

BBC’DEN ALÇAK BAŞLIK

İngiliz BBC ise harekata ilişkin PKK ağzıyla yaptığı habere: “Türkiye, Kürt hedeflerine hava saldırıları başlattı” başlığını attı.

BBC terör hedeflerini ‘Kürt hedefleri’ olarak niteledirirken, PKK’lı teröristlere ise ‘militan’ diyerek adeta güzelleme çekti. BBC, Türkiye’nin meşru müdaafa hakkını ise ‘saldırı’ olarak okuyucularına servis etti.

BBC’nin haberi, İstiklal’deki kalleş saldırı sonrası Reuters ile New York Times’in PKK’yı aklamaya çalışan haberlerini hatırlattı.

“NE ZAMAN TERÖR ÖRGÜTÜ DİYECEKSİNİZ?”

Batı merkezli medyanın ikiyüzlü manşetlerine İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı sert tepki göstermişti. Çataklı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Reuters, PKK’yı Kürt silahlı grubu olarak tasvir etti! 5 bin 724 sivili öldüren PKK/PYD’ye ne zaman ‘terör örgütü’ diyeceksiniz? Kurbanların mavi gözleri ve sarı saçları varken mi? Ve bu ‘katiller sürüsü’ şimdiye kadar sivillere yönelik hangi terör saldırısını üstlendi?” ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: GazeteGüncel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu