Abdulkadir Selvi 2023 seçim tarihini açıkladı!

Erzurum Güncel- Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi merakla beklenen seçim tarihiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Selvi bugünkü yazısının “ Seçimler ne zaman yapılacak” ara başlıklı yazısında “Seçimlerin ne zaman yapılacağına ilişkin tartışmalara ışık tutacak gelişmeler yaşandı” dedi.

“SEÇİM 14 MAYIS’TA MI YAPILACAK”

Seçimlerin erkene seçilme ihtimalinin kısmet ortadan kalktığını, Cumhur İttifakı’nın seçim tarihinde uzlaştığını yazan Selvi “Seçimlerin ne zaman yapılacağına ilişkin tartışmalara ışık tutacak gelişmeler yaşandı. Bahçeli, seçimlerin 18 Haziran’da yapılacağını ilan etti. Zaten Cumhurbaşkanı Erdoğan da seçimlerin zamanında yapılacağını söylüyor. Bir ara seçimlerin 14 Mayıs’a alınması düşünülmüştü ancak muhalefetin seçimlerin 14 Mayıs’a çekilmesini istismar edebileceği üzerinde duruldu” ifadelerini kullandı.

Seçimlerin 14 mayıs’ta yapılma ihtimalinin henüz tamamen ortadan kalkmadığını ifade eden Selvi “14 Mayıs ihtimali tamamen ortadan kalkmış değil ama bir şartla. O da teklif muhalefetten gelirse” diye yazdı

Kaynak: GazeteGüncel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu