‘Türkiye Yüzyılını birlikte inşa edeceğiz’

Milletvekili Aydemir, ‘Bizim davamız Türkiye davası, bizim davamız, millet davası, milletler camiasında Yüce Türk Milletini zirvelere taşıma davasıdır. Bu kutlu yürüyüşün çatısı AK Parti ve Cumhur ittifakıdır.‘ dedi.


CUMHURBAŞKANIMIZIN TESPİTİ YİNE HAKLI ÇIKTI


Basın toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ekonomi tespitler ve sunduğu ekonomi reçetesinin kamuoyunda büyük bir ilgi ve minnettarlıkla karşılandığını vurgulayan Milletvekili Aydemir, ‘ Almanya’daki bir Ekonomi Araştırma Enstitüsü, ülkede iflas eden şirket sayısının son dönemde geçen yıla oranla yüzde 34 artış sağladığını açıkladı. Sadece Almanya mı? Avrupa’nın birçok ülkesinde bu böyle. Amerika’da da bu böyle. Ekonomide otorite olanlar şunu söylüyorlar, ‘faizler yükseldikçe insanlar yatırımdan kaçıyor. Yatırımdan kaçtıkça resesyon ihtimali ortaya yere çıkıyor.’ Özellikle ABD’deki ekonomistler bunun altını çiziyorlar. Bu tespitler Sayın Cumhurbaşkanımızın reçetesini doğruluyor. Faizin sebep, enflasyonun sonuç olduğu, Türkiye’deki faiz indirimlerinin mutlak gereklilik gösterdiğini, dolayısıyla Sayın Cumhurbaşkanımızın iktisadi tespitlerini doğruluyor. Dolayısıyla da bize medyunu şükran bir hal var. ‘ diye konuştu.


AYDEMİR GÜNDEMİ YORUMLADI


AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, AK Parti’ye katıldığını duyuran İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi’yi tebrik etti. Milletvekili Aydemir, Çelebi’nin AK Parti’ye katılmasından büyük memnuniyet duyduklarını ifade ederek “Bu vatanı seven herkesle Türkiye Yüzyılı’nı birlikte inşa edeceğiz.” diye konuştu.


AKŞENER’E TEPKİ


İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e yönelik eleştirilerde bulunan Milletvekili Aydemir, “Putin’e teslim oldunuz.’ diyor. Kim teslim olmuş? Sen CHP’ye teslim olmuşsun, CHP’yi geçtik, sen HDP’ye teslim olmuşsun.” dedi.


‘BU MİLLETE REVA MI PAHALI SU İÇİRMEK?’


Milletvekili Aydemir, Ankara Büyükşehir Belediye Meclisinin, Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş tarafından veto edilen “su tarifesinde yüzde 50 indirim yapılmasına” ilişkin önergesini tekrar kabul ettiğini ifade ederek, şunları kaydetti: “Mansur Yavaş bu kararı veto etti. ‘Bu millete reva mı pahalı su içirmek?’ diyen, şimdi bu kararı veto ediyor. Ardından Meclis kararında ısrar etti. Şimdi Ankaralı suyu daha ucuza kullanacak. Bu Mansur Yavaş’ın mahareti değil, oradaki AK Parti’li, MHP’li Meclis üyelerinin mahareti.”


Kaynak: ErzurumGazetesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu