Türkiye taraftarlık raporu açıklandı

Türkiye taraftarlık raporu açıklandı

Dünyanın en büyük taraftar etkileşim platformu tarafından Türkiye taraftarlık raporu açıklandı. Anket sonucuna göre Galatasaray taraftar sayısında 60 ilde birinci oldu.

Futbolseverlerin en fazla takip ettiği sosyal medya platformu arasında Twitter yüzde 40,8 ile ilk sırada yer alırken, Twitter’ı yüzde 24 ile Facebook, yüzde 21 ile Instagram takip etti. Youtube tercihini ilk sıraya yazanların oranı ise yüzde 8’de kaldı. “Maç izlerken ne yaparsın?” sorusuna “Sosyal medyaya bakarım” diyen taraftarların oranı ise yüzde 34,4 olarak raporda yer aldı.
“Sempati duyduğunuz ya da takip ettiğiniz yabancı bir takım var mı?” sorusuna taraftarların verdikleri yanıtlar arasında Real Madrid yüzde 17,9 oranla ilk sırada yer almıştır. İspanyol temsilcisini yüzde 16,9 ile Barcelona takip ederken, Türk taraftarların en çok takip ettiği yabancı futbol takımı sıralamasında 3 numarada yüzde 11,6 yüzdelik oranla Manchester United yer aldı. United’ı Bayern Münih, Manchester City, Paris Saint-Germain ve Chelsea kulüpleri takip etti. İtalyan temsilcileri arasında ise ilk sırada ise Juventus yer aldı.
Verilen yanıtların yüzdesel oranlarına bakıldığında, Türk taraftarların kendi ligi dışında en çok La Liga ve Premier Lig’i takip ettiği gözlemlendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu