Sınava Hazırlık Döneminde Güvenle Tercih Edebileceğiniz En İyi TYT Kitapları

Her yıl binlerce öğrencinin, hayalindeki üniversiteye yerleşebilmek için ter döktüğü YKS iki aşamadan oluşan son derece ciddi ve kapsamlı bir sınav. Sayısız öğrenci ve aile için hayli kritik olan bu sınavın ilk aşaması ise Temel Yeterlilik Testi veya yaygın söylenişi ile TYT. Üstelik en az sınavın ikinci aşaması olan Alan Yeterlilik Testi (AYT) kadar önemli. Bununla birlikte TYT, 9. ve 10. sınıf müfredatında yer alan mantıksal düşünme, akıl yürütme, değerlendirme, düşünme temelli problem çözme becerileri ve genel olarak temel yetenekleri ölçmek üzerine kurulu olan bir sınav. Bu sebeple bazı öğrenciler için AYT’den daha zor! Peki, özellikle TYT’de zorlanan öğrenciler ne yapmalı? Elbette, istikrarlı bir şekilde çalışmak başarının temel şartı. Ancak TYT hazırlık sürecinde kullanılacak kaynaklar da bir o kadar önemli. İşte üniversite hayallerini ertelemek istemeyen öğrenciler için en iyi TYT hazırlık kitapları.

1. TYT Tüm Dersler Konu Anlatımlı

Hepinizin bildiği gibi TYT üniversite hayali kuran tüm öğrencilerin girmek zorunda olduğu birinci aşama sınavı. Bununla birlikte TYT konuları arasında Türkçe, matematik, fizik, kimya, biyoloji, tarih, coğrafya ve felsefe derslerinde işlenen temel müfredat yer alıyor. Yani, TYT’de başarılı olmak isteyen tüm adayların hayli geniş ve kapsamlı bir müfredata hâkim olması gerekiyor. Elbette bunun için yapılabilecek en iyi şeylerden biri, sınava tüm derslerin detaylı şekilde ele alındığı konu anlatımlı kitaplarla çalışmak.

İşte en iyi TYT hazırlık kitapları listemizin ilk sırasındaki TYT Tüm Dersler Konu Anlatımlı da, sınava hazırlanan öğrencilerin karşılaşabileceği tüm konuların yer verildiği kapsamlı bir rehber. Sınav Dergisi Yayınları tarafından piyasaya sürülen kitap, detaylı ve anlaşılır konu anlatımı bölümlerinin yanı sıra örnek soru çözümleri ile özellikle TYT’de zorlanan öğrencileri başarıya taşıyabilecek bir kaynak önerisi. Ürünü daha detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

2. TYT Paragraf Soru Bankası

TYT paragraf konuları, bazı öğrenciler için zorlayıcı olabiliyor. Ayrıca üniversite sınavındaki uzun ve yorucu paragraf sorularının zaman zaman gerçekten de can sıkıcı olduğunu söylemek gerek. Ancak listemizin ikinci sırasındaki TYT Paragraf Soru Bankası, paragraf sorularını korkulu rüyanız olmaktan çıkarabilir. Ürünü daha detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

3. TYT Matematik 10’lu Deneme

Üniversiteye giriş sınavının ilk oturumunu pek çok öğrencinin nazarında korkunç hale getiren unsurların başında TYT matematik soruları geliyor. Ancak bütünüyle sınav odaklı ve yeni nesil sorulardan oluşan TYT Matematik 10’lu Deneme, zorlu matematik sorularına aşina hale gelmenize yardımcı olabilir, eksiklerinizi görmenize ve etkili bir sınav stratejisi belirlemenize katkı sağlayabilir. Ürünü daha detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

4. TYT Geometri Soru Bankası

Geometri, bazı öğrenciler için oldukça eğlenceli ve kolay. Büyük bir çoğunluk içinse hayli zorlayıcı. Bu sebeple TYT geometri soruları, puanınızı ve başarı sıralamanızı fazlasıyla etkileyebilir. Yani doğru yanıtlayacağınız her bir geometri sorusu, sizi üniversite hayalinize bir adım daha yaklaştırabilir.

En iyi TYT hazırlık kitapları listemizin dördüncü sırasındaki TYT Geometri Soru Bankası ise bütünüyle başarı hedefinize ulaşabilmeniz için tasarlanan, önemli bir eser. Özellikle temel ve orta seviye için hazırlanan kitapta ÖSYM’nin yeni soru tipine uygun olarak seçilen çok sayıda farklı geometri sorusuna yer veriliyor. Üstelik video çözümleriyle birlikte! Ürünü daha detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

5. TYT Tüm Dersler Konu Anlatımlı

TYT’ye nasıl çalışılır, lise son sınıf öğrencilerinin kendi kendilerine sordukları soruların başında geliyor. Elbette herkesin kendine özgü bir çalışma biçimi var. Ancak en doğru TYT hazırlık kaynaklarını seçmek son derece önemli. Bununla birlikte TYT kitap önerileri arasından hangisini seçeceğinize karar vermek, her zaman kolay olmayabilir.  

Ancak sınava hazırlık için en güvenilir kaynaklardan bir olan TYT Tüm Dersler Konu Anlatımlı, öğrencilerin gönül rahatlığıyla kullanabileceği kaynak eser. Zengin içeriğiyle bir TYT seti işlevi gören kitap Türkçe, matematik, felsefe, tarih, coğrafya, fizik, kimya ve biyoloji konularındaki tüm konuları anlaşılır bir şekilde ele alıyor. Ürünü daha detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

6. TYT Fizik Soru Bankası

en iyi tyt hazırlık kitapları

Üniversitede sayısal alanda tercih yapmak isteyen öğrenciler için TYT fen bilimleri testi son derece önemli. TYT soru dağılımı incelendiğinde ise adaylardan 6 biyoloji ve 7 kimya sorusunun yanında, 7 adet de fizik sorusu yanıtlandırması bekleniyor. Her ne kadar TYT konu dağılımı göz önünde bulundurulduğunda fen bilimleri testindeki soru sayısının matematik ve Türkçeye nazaran çok daha az olduğu görülse de bu soruları doğru yanıtlayabilmek de hayli önemli. İşte, en iyi TYT hazırlık kitapları listemizdeki TYT Fizik Soru Bankası, fizik sorularını çözmekte zorlanan veya bu alanda hiç soru kaçırmak istemeyen öğrencilere yönelik eşsiz bir kaynak.

Üç Dört Beş Yayıncılık tarafından hazırlanan eserde, güncel müfredata göre hazırlanan soruların tamamı video çözümleri ile birlikte öğrencilere sunuluyor. Ayrıca kitapta sınav odaklı soruların yanı sıra, TYT fizik konularını olabildiğince kısa sürede öğretmeyi amaçlayan özel olarak hazırlanmış sorular da yer alıyor. Ürünü daha detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

7. TYT Sosyal Bilimler Hızlı Tekrar

en iyi tyt hazırlık kitapları

Tarih, coğrafya, felsefe ve din kültürü ve ahlak bilgisi alanlarındaki 5’er sorudan oluşan TYT sosyal konuları, özellikle eşit ağırlık veya sözel alanda üniversite tercihi yapacak adaylar için hayati öneme sahip.

Piyasadaki en iyi TYT kitapları arasında gösterilen Sosyal Bilimler Hızlı Tekrar isimli eser ise bu alanda zirveyi hedefleyen öğrenciler için ideal bir kaynak. Her şeyden önce kitap, bütünüyle özgün ve yeni nesil TYT sosyal soruları seçilerek hazırlandı. Üstelik soruların zorluk seviyesi, kademeli bir şekilde artıyor. Son olarak kitaptaki soruların tamamı video çözümleri ile birlikte öğrencilere sunuluyor. Ürünü daha detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

8. TYT Matematik Soru Bankası

en iyi tyt hazırlık kitapları

TYT matematik konuları, öğrencilerin temel düşünme ve problem çözme becerilerini ölçebilecek sorularla dolu. Bu sebeple TYT matematik soruları AYT’den oldukça farklı. Bununla birlikte TYT matematik öğrencilerin en zorlandığı alanların başında geliyor. İşte bu sebeple listemizin sekizinci sırasında, matematik alanında zorluk yaşayan öğrencilerin imdadına yetişebilecek bir kitapla karşınızdayız!

Karekök Yayınları tarafından piyasaya sürülen TYT Matematik Soru Bankası, tamamı ÖSYM’nin güncel soru tarzına uygun soruları ve video çözümleri ile tüm öğrencilerin çalışma masasında bulundurması gereken bir kaynak. Ürünü daha detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu