Sarıgül, partililerle bir araya geldi

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, partililerle bir araya gelmek ve 23 Temmuz etkinliklerine katılmak için Erzurum’a geldi.
Erzurum İl Başkanlığında düzenlenen kahvaltıda partililerle buluşan Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Sayın Mustafa Sarıgül burada açıklamalarda bulundu. Vatanın bölünmez bütünlüğünü korumak için toplanan Erzurum Kongresi’nin 103. yıl dönümünde burada olmaktan büyük bir gurur ve onur duyduğunu ifade eden Sarıgül, “Şimdi olduğu gibi o yıllarda da Amerika’nın mandası olmak, Amerika’nın himayesi altına girmek isteyenler vardı. Erzurum Kongresi, manda ve himayeyi kesin bir şekilde reddetmiş ve “Tam Bağımsız Türkiye” demiştir. Türkiye Değişim Partisi bu anlayışın devamıdır. Türkiye Değişim Partisi, “Malazgirt’ten Kocatepe’ye tam bağımsız Türkiye” diyen bir partidir. Türkiye Değişim Partisi “ne Amerika ne Rusya ne Çin her şey Türkiye için” diyen bir partidir” dedi.

“Yunanistan, dengimiz değil ki düşmanımız olsun”

Avrupa’nın şımarık çocuğu Yunanistan’ın adaları silahlandırdığını kaydeden Sarıgül, “Sınırlarımıza silah yığıyor. Karasularımızı, hava sahamızı ihlal ediyor. Yunan Başbakanı ABD kongresinde konuşuyor. Kıbrıs’ın tamamını istiyor. Bu kötü komşuluk ve düşmanlık Türkiye Değişim Partisi olarak bizi rahatsız etti. Genel Sekreterimiz Sayın Teoman Mutlu’yla Atina’ya gittik ve Yunan Parlamentosunun önünde Türk bayrağı açarak Yunanistan Başbakanını uyardık. “ABD’nin oyununa gelmeyelim. Ege Denizi barış denizi olsun. Bütçelerimizi silaha değil çocuklarımıza harcayalım” dedik. Ne yazık ki Yunanistan, ABD’nin arkasına saklanıp bize meydan okumaya devam ediyor. Ben de buradan, “vatan sana canım feda” diyenlerin şehri Erzurum’dan, Yunanistan’a sesleniyorum: Yunanistan! Siz bizim dengimiz değilsiniz ki düşmanımız olasınız. Biz hapşırsak siz nezle olursunuz. Bizden uzak durun. gidin kumda oynayın” diye konuştu.

 


Kaynak: ErzurumGazetesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu