Sağlık Bakanı İllere Göre Koronavirüs Vaka Haritas…

Koronavirüsle mücadele devam ederken, son haftalarda vakaların artmasına karşı uyarılarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin koca, illere göre haftalık koronavirüs vaka haritasını sosyal medya hesabından yayımladı.

Çin’de başlayan ve yaklaşık iki yıldır tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını ile mücadele hız kesmeden devam ediyor. Yapılan çalışmalarla kontrol altına alınan salgında, son haftalar vaka sayılarında artış yaşandığı gözlemlendi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vaka artışlarına karşı ciddi uyarılarda bulunurken, koronavirüs sürecini yakından takip eden vatandaşlar için, illere göre haftalık koronavirüs vaka haritasını paylaştı. 

MASKE, MESAFE VE TEMİZLİK KURALINA UYALIM

Fahrettin Koca’nın sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, önemli ayrıntılar ve uyarılar yer aldı. Koca, ‘İllerimizde 100.000 nüfusa karşılık gelen bir haftalık toplam vaka sayısını gösteren insidans haritasının güncel halini ekte görebilirsiniz. Salgın son hasta iyileşmeden bitmiş sayılmaz. Maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyalım’ ifadeleri yer aldı. 

5 İLDE VAKA SAYISI ARTIŞTA 

Son haftalarda yaşanan vaka artışlarına dair sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yapan Bakan Koca, sırasıyla vaka sayıları artan illeri paylaştı. Koca’nın paylaşımında, ‘Son bir haftada vaka sayısı en çok artan illerimiz; Batman, Bayburt, Aksaray, Gümüşhane ve Ardahan. Aşı ile bağışıklık kazanana kadar tedbirlere tam uyum şart. Maske, Mesafe ve Temizlik olmazsa olmaz’ ifadeleri yer aldı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu