Peker’in iddialarıyla gündeme gelmişti: Ünsal Ban gözaltında

Erzurum Güncel- Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in paylaşımlarıyla gündeme gelen AKP Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu’nun eski eşi Ünsal Ban, Muğla’da yakalandı. Ban’ın yurt dışına kaçmaya çalışırken gözaltına alındığı öne sürüldü. Ban hakkında ‘boşanma aşamasındaki eşi hakkındaki bilgileri organize suç örgütü lideriyle paylaşmak‘, ‘tehdit‘ ve ‘şantaj‘ suçlamaları bulunuyor.

Ban’ın, her zaman kullandığı aracı bırakarak daha önce kullanmadığı bir araçla hareket ettiği, kontrol noktalarından kurtulmak için de dağlık yolları kullandığı iddia edildi.

‘Kanıtlarıyla gelecek’ demişti

Bugün Muğla’nın Milas ilçesinden deniz yoluyla kaçmaya çalışırken gözaltına alınan Ünsal Ban’ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar dikkat çekti. Ban, paylaşımlarında ‘elindeki belgeleri açıklayacağından’ bahsediyor.

Ban’ın paylaşımları şöyle:

ekran-resmi-2022-08-29-14-11-14.pngekran-resmi-2022-08-29-14-11-05.pngekran-resmi-2022-08-29-14-10-54.png

Ne olmuştu?

Sedat Peker, eski SPK Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu’nun, kendisine bir sorun nedeniyle başvuran Marka Yatırım Holding’in sahibi Mine Tozlu Sineren’i, kardeşi olan AKP’li Zehra Taşkesenlioğlu’na yönlendirdiğini iddia etti. Zehra Taşkesenlioğlu’nun da Mine Tozlu’yu Way Out adlı bir finansal danışmanlık şirketine yönlendirdiğini söyleyen Peker, burada Mine Tozlu’dan 12 milyon lira danışmanlık adı altında “rüşvet” istendiğini öne sürdü ve belge paylaştı. Sedat Peker’in iddialarını doğrulayan Sineren, “Ben Sedat Peker’i eskiden tanırım ama bu bilgilere nereden ulaştığını bilmiyorum. Sadece tanışıklığımı var. Bana daha önce yaşadığım bu sıkıntılardan dolayı geçmiş olsun mesajı iletti. Sedat Peker’in yazdıklarında doğru olmayan ufak tefek şeyler var” dedi.

Sedat Peker dün yaptığı paylaşımlarda da Taşkesenlioğlu’nun yer aldığı ve Ünsal Ban’ın çektiğini iddia ettiği bir videoyu paylaşmıştı. Peker, “Ünsal Ban’la ben telefonla birkaç kez görüştüm. O da öldürüleceğini düşünüyor. Hatta eşi olan AK Parti’nin Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu’nun evde otururlarken kendisine bıçakla saldırarak kısmen yaraladığı olaydan sonraki gizlice çekmiş olduğu görüntüleri bana yolladı” ifadelerine yer vermişti.

Aynı amanda AKP Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu’nun boşanma aşamasındaki eşi olan Ünsal Ban, yaptığı açıklamada Peker’in kendisini aradığını doğrulayarak, “Bir paylaşımda benden bahsetmişti. Ben de aracılar ile kendisine ulaştım. Sonra da Sedat Peker beni aradı. Sedat Peker’e videoyu ben göndermedim” demişti.

HalkTV

Kaynak: GazeteGüncel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu