Nurullah Akçayır Tortum’da coşturdu

Erzurum Güncel- Tortum Belediyesi ile Pehlivanlı Mahalle muhtarlığınca 3’üncü Geleneksel Pehlivanlı Güreş Festivali renkli görüntülere sahne oldu. İlçe halkının yoğun ilgi gösterdiği festivalde, gündüz binbir hatim, güreş müsabakaları, toplu sünnet organizasyonu gerçekleştirildi. Sünnet şöleninin ardından AK Parti İl Başkanı İbrahim Küçükoğlu erkekliğe ilk adımı atan çocuklara hediyeler verdi. 

Akşam ise Aşık Maksut Feryadi, Ömer Ergedik, Mehmet Saraçoğlu, Ferhat Bulut ve Murat Balkuş sahne aldı. Gecenin sonunda ise Erzurum’un güçlü sesi Türk Halk müziği Sanatçısı Nurullah Akçayır, birbirinden güzel türküleriyle sahne aldı.  Yüreklere dokunan eserleriyle seyircilere doyumsuz müzik ziyafeti sunan Akçayır, finalde protokol üyelerini sahneye davet ederek vatan bayrak türküsü ile programı bitirdi.

Festivale, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Kamil Aydın, Tortum Belediye Başkanı Muammer Yiğider, MHP Erzurum İl Başkanı Adem Yurdagül, Erzurum AK Parti il Başkanı İbrahim Küçükoğlu, iş adamları ve bir çok vatandaş katıldı.

 

Ayşe Nur ERDOĞDU BAYRAM / PUSULA  

Kaynak: GazeteGüncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu