Kariyer Hedeflerinize Ulaşmanıza Yardımcı Olacak En İyi KPSS Hazırlık Kitapları

Kamu kurum ve kuruluşlarına personel alımı için yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı veya yaygın söylenişi ile KPSS, yoğun bir çalışma gerektiren son derece kapsamlı bir sınav. Bu sebeple kariyerini bir devlet kurumunda sürdürmek isteyen adaylar için zorlayıcı olabiliyor. KPSS’ye nasıl çalışılır sorusu ise çok sayıda adayın yanıtını aradığı bir soru. Elbette, KPPS’den iyi puan almanın yolları oldukça çeşitli. Ancak sıkı ve düzenli bir çalışma sisteminin yanında en iyi KPSS kaynakları ile sınava hazırlanmak da dikkat edilmesi gereken bir husus. Buna karşın KPSS kitap önerileri arasından hangisini tercih edeceğinize karar vermek bazı durumlarda kolay değil. İşte, kariyer hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak en iyi KPSS hazırlık kitapları.

1. KPSS Matematik Çıkmış Sorular

KPSS, Genel Kültür- Genel Yetenek, Eğitim Bilimleri ve Alan Sınavı olmak üzere farklı aşamalardan oluşuyor. Kariyerini bir devlet kurumunda sürdürmek isteyen adayların öncelikle Genel Kültür – Genel Yetenek sınavına girmesi gerekiyor. Bu birinci aşama sınavı, adayların diğer sınavlardan alacağı puanı da etkiliyor. Ayrıca yalnızca KPSS B grubu kadrolarına başvuru yapmak isteyen adayların da bu sınavda başarılı olması gerekiyor.

İşte en iyi KPSS hazırlık kitapları listemizin ilk sırasındaki KPSS Matematik Çıkmış Sorular, ilk aşama sınavındaki KPSS matematik soruları ile başı dertte olanlar için eşsiz bir kitap. KPSS ortaöğretim, ön lisans ve genel yetenek sınavlarına hazırlanan adayların KPSS matematik alanındaki en önemli yardımcısı olabilecek kitap, son yıllarda KPSS’de sorulan matematik sorularının tamamını çözümleriyle birlikte adaylara sunuyor. Ürünü daha detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir:

Akademik Kariyer Hayallerinizin Önündeki Engeli Kaldırın: En İyi TOEFL Hazırlık Kitapları

2. KPSS Türkçe Çıkmış Sorular

En iyi KPSS hazırlık kitapları listemizin ikinci sırasındaki eser, genel yetenek sınavında oldukça belirleyici olan Türkçe sorularını adaylarla buluşturuyor. 2013 yılından başlayarak 2022’ye kadar yapılan tüm sınavlarda sorulan KPSS Türkçe sorularını konularına göre özel olarak sıralayan eser, ayrıca soruların çözümlerine de yer veriyor. Ürünü daha detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

3. KPSS Coğrafya Soru Bankası

en iyi kpss hazırlık kitapları

KPSS Genel Kültür, coğrafya alanında adayların bilgi düzeylerini 18 farklı soru ile ölçüyor. Öte yandan KPSS coğrafya konuları oldukça geniş bir müfredatı kapsıyor. KPSS’den iyi puan almak isteyen adayların coğrafya konularında da büyük bir titizlikle çalışması gerekiyor. İşte en iyi KPSS kaynakları arasında yer alan eser, tüm adayların gönül rahatlığıyla kullanabileceği bir kaynak.

Benim Hocam Yayınları tarafından piyasaya sürülen 304 sayfalık KPSS Coğrafya Soru Bankası, sınavda karşılaşabileceğiniz soruların tamamına aşina hale gelmenizi yardımcı olabilir. Üstelik kitapta yer alan sorular çözümleri ile ele alınıyor. Ürünü daha detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

4. KPSS Genel Kültür Genel Yetenek Tarih 30 Deneme

en iyi kpss hazırlık kitapları

KPSS tarih konuları İslamiyet öncesi Türk devletlerinden, cumhuriyet dönemine kadar uzanan çok geniş bir aralığı kapsıyor. Üstelik genel kültür genel yetenek sınavında adayların yanıtlaması gereken tam 27 adet tarih sorusu bulunuyor. Yani KPSS tarih soruları, kapsadığı geniş alan itibarıyla yanıtlaması zor fakat bir o kadar da belirleyici.

En iyi KPSS hazırlık kitapları listemizin dördüncü sırasındaki eser ise KPSS tarih alanında arzuladığı seviyeye ulaşmakta zorluk yaşayan adaylar için eşsiz bir alternatif. Çünkü bu KPSS deneme seti, farklı tipteki sorulara aşina olmanızı sağlayabilir. Öte yandan deneme seti içerisindeki soruların tamamı konu tekrarı yapmanıza ve eksiklerinizi gidermenize yardımcı olacak şekilde tasarlanmış. Ürünü daha detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

5. KPSS Genel Kültür – Genel Yetenek 5 Ders Tek Kitap

en iyi kpss hazırlık kitapları

Devlet memuru olma hayaliyle KPSS’ye giren adayların sayısı giderek artıyor. Buna karşın atama yapılacak kadroların sayısı gün geçtikçe azalıyor. Yani KPSS’yi nasıl kazanırım sorusuna tatmin edici bir yanıt bulmak ve devlet memuru olmak, giderek daha da zorlaşıyor. Ancak KPSS, tüm zorluklarına karşın yüksek puan almanın imkânsız oluğu bir sınav değil. Fakat sınava en iyi KPSS kitapları ile çalışmak son derece önemli.

Listemizin beşinci sırasındaki KPSS Genel Kültür – Genel Yetenek 5 Ders Tek Kitap, tüm KPSS konularını detaylı ve anlaşılır bir şekilde adaylara sunan eşsiz bir rehber. Yargı Yayınları tarafından hazırlanan kitapta Türkçe, matematik, tarih, coğrafya ve vatandaşlık güncel alanlarındaki müfredatın tamamı kapsamlı bir şekilde ele alınıyor. Böylece KPSS Genel Kültür – Genel Yetenek 5 Ders Tek Kitap, sınava hazırlanan tüm adaylar için kaçırılmaması gereken bir kaynak haline geliyor. Ürünü daha detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

6. KPSS Türkçe Konu Anlatımlı

Hem A hem de B grubundan tercih yapacak adayların KPSS Genel Kültür- Genel Yetenek sınavına girmesi gerekiyor. 60 soruluk Genel Yetenek testinin yarısı ise Türkçe sorularından oluşuyor. Bir başka ifade ile KPSS Türkçe alanındaki başarınız, hem puanınızı hem sırlamanızı hem de bir anlamda geleceğinizi belirleyebilecek kadar önemli!

Bu sebeple KPSS Türkçe konuları sınava hazırlık sürecinde ihmal etmemeniz gereken alanların başında geliyor. Oldukça kıymetli bir KPSS kaynak önerisi olan eser ise sınava yönelik hazırlanan güncel ve detaylı müfredatı ile dikkat çekiyor. Ürünü daha detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

7. KPSS Genel Yetenek – Genel Kültür Soru Bankası

en iyi kpss hazırlık kitapları

Adayların, KPSS çalışma kitabı önerileri arasından kendilerine en uygun olanı bulması her zaman kolay değil. Ancak bazı KPSS kitapları, tüm adayları başarıya götürebilecek nitelikte. İşte listemizin yedinci sırasında kendisine yer bulan KPSS Genel Yetenek – Genel Kültür Soru Bankası isimli kitap da zirveyi hedefleyen tüm adaylar için harika bir alternatif.

Türkçe, matematik, tarih, coğrafya ve vatandaşlık bilgisi konularındaki güncel müfredata göre hazırlanan sorulardan oluşan 1456 sayfalık bu modüler set ile kariyer hedeflerinize bir adım daha yaklaşmanız mümkün. Ürünü daha detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

8. KPSS Genel Yetenek – Genel Kültür Çıkmış Sorular

en iyi kpss hazırlık kitapları

En iyi KPSS hazırlık kitapları listemizin son sırasında Yediiklim Yayınları tarafından hazırlanan 224 sayfalık KPSS Genel Yetenek – Genel Kültür Çıkmış Sorular isimli eser var. Son 4 yıldaki genel yetenek-genel kültür sınavlarındaki soruların tamamını çözümleri ile birlikte bir araya getiren kitap, güncel ve farklı tipteki çıkmış sınav sorularına aşina olmak ve KPSS konulardaki bilgisini artırmak isteyenlerin mutlaka edinmesi gereken bir kaynak. Ürünü daha detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu