İmam hatiplilerle ilgili sözleri sonrası tutuklanan Gülşen tahliye oldu!

Erzurum Güncel- Gülşen’in avukatının yaptığı itiraz kabul edildi. Ünlü sanatçıya ev hapsi uygulanacak. Karar sonrası Gülşen’in eşi cezaevine geldi.

 Konserinde imam hatip liselilere yönelik sarf ettiği sözlerden dolayı “halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” suçundan tutuklanan Gülşen, 4. gününde tahliye edildi. Gülşen’e adli kontrol tedbiri olarak ev hapsi uygulanacak.

3515543_e97f06aedcea8266e776c007417308d8_640x640

SON DAKİKA: ÜNLÜ SANATÇI GÜLŞEN TAHLİYE EDİLDİ! EV HAPSİ KARARI…

Konserinde söylemiş olduğu sözler nedeniyle önce gözaltına alınan daha sonra da tutuklanan Gülşen, tahliye edildi. Gülşen’in tutuklanması Türkiye’de ve dünyada gündem olmuştu. Gülşen’e adli kontrol tedbiri olarak ev hapsi uygulanacak.

gulsen-depo1_16_9_1661659973

GÜLŞEN’İN EŞİ ÇOK MUTLU OLDU

Gülşen’in tahliye kararının ardından Ozan Çolakoğlu özel aracıyla cezaevi kapısına geldi. Yoğun ilginin olduğu cezaevinde Çolakoğlu sadece çok mutlu olduğunu söyledi.

GÜLŞEN TAHLİYE GEREKÇESİ

Gülşen’in tahliye kararı gündeme bomba gibi düştü. Mahkeme tahliye gerekçesinde, şüphelinin üzerine atılı suçun vasıf ve mahiyeti, delillerin toplanmış olması, bu aşamadan sonra şüphelinin kaçma ve delilleri karartma şüphesinin bulunmayışı, bakmakla mükellef olduğu yaşı küçük çocuğunun bulunmasını, tutuklama maddeleri dikkate alındığında alması muhtemel cezaya ilişkin infaz koşulları da hep birlikte değerlendirildiğinde tutuklamadan beklenen faydanın adli kontrol tedbirleri ile sağlanabileceğini belirtti.

GÜLŞEN NE SÖYLEMİŞTİ?

Gülşen Çolakoğlu, 30 Nisan 2022’de Ataşehir’de bir konser sırasında, “İmam Hatip’te okumuş daha önce kendisi, sapıklığı oradan geliyor” şeklindeki beyanda bulundu. Bunun üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca 24 Ağustos 2022 gecesi şarkıcı Gülşen Çolakoğlu hakkında İmam Hatip Liselilere yönelik sarf ettiği sözlerinden dolayı “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik” suçundan resen soruşturma başlatıldığı ve polis tarafından hazır edilmesi talimatı verildiği açıklandı. Bunun üzerine şarkıcı, 25 Ağustos’ta polis tarafından gözaltına alınarak İstanbul Adalet Sarayı’na getirildi. Basın Suçları Soruşturma Bürosu Savcısı tarafından ifadesi alınan Çolakoğlu, tutuklanması talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Çolakoğlu’nun Nöbetçi İstanbul 2. Sulh Hakimliği’nce tutuklanmasına karar verildi.

682046Image1

Kaynak: GazeteGüncel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu