Fransızca Öğrenmek İçin Kitap Tavsiyeleri

Zaman zaman dünyanın en kibar dili veya aşkın dili olarak da isimlendirilen Fransızca, müzikal yapısıyla kulağa gerçekten de son derece güzel geliyor. Peki, Fransızcanın 280 milyonu aşkın insan tarafından konuşulduğunu ve 29 ülkenin resmi dili olduğunu biliyor muydunuz? Evet, günümüzün en popüler dilleri arasında yer alan Fransızca da tıpkı İngilizce gibi sayısız eğitim ve iş fırsatı yakalamanıza yardımcı olabilir. Bununla birlikte özellikle Avrupa kültür ve diplomasisinde, Fransızcanın gözle görülür bir ağırlığı var. Fransızca Avrupa Birliği, Birleşmiş Milletler ve UNESCO gibi uluslararası kuruluşların resmi dilleri arasında yer alıyor. Üstelik uzmanlar, Fransızcanın diğer pek çok dile kıyasla daha kolay öğrenilebilecek bir dil olduğunu ifade ediyor. Yine de sıfırdan Fransızca öğrenmek, çocuk oyuncağı sayılmaz! İşte dünyanın en kibar dili Fransızca öğrenmek için kitap tavsiyeleri.

1. Fransızca Pratik Alıştırmalar

Fransızca öğrenmek istiyorum, diyerek yola çıkan pek çok insanın aklına Fransızca öğrenmek zor mu ve Fransızca öğrenmek ne kadar sürer, gibi soruların takılması son derece doğal. Özellikle Fransızca öğrenmeye yeni başlayan kişilerin, bu müzikli dili öğrenemeyeceğine dair endişe duyması son derece anlaşılır bir durum. Ancak endişeleriniz yersiz! Hele de özenle hazırlanan Fransızca öğrenme kaynakları ile çalışıyorsanız.

Fransızca öğrenmek için kitap tavsiyeleri listemizin ilk sırasındaki bu kitap, sıfırdan Fransızca öğrenmek isteyen kişiler için oldukça iyi bir alternatif.

Fransızca Pratik Alıştırmalar, temel düzeyden ileri seviyeye kadar Fransız dilinin bütün önemli konularını basit ve anlaşılır bir şekilde irdeliyor. Ayrıca çok sayıdaki örnek ve alıştırma bölümü, Fransızca bilginizin kısa sürede fark edilir biçimde artmasına yardımcı oluyor. Tüm bu özellikleri Fransızca Pratik Alıştırmalar isimli eseri Fransızca öğrenmek için kaynak önerileri içerisinde ayrıcalıklı bir konuma taşıyor. Ürünü daha detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

2. Uygulamalı Fransızca Dil Bilgisi

fransızca öğrenmek için kitap tavsiyeleri

Fransızca öğrenmek zor değil, diğer pek çok dile kıyasla! Yani Fransızca öğrenmenin de kendine has bazı zorlukları zar. Özellikle de gramer ve telaffuz konularında. Bu nedenle Fransızca gramer yapısı ve Fransızca gramer konuları, bu popüler dili öğrenmeye yeni başlayanların en çok çekindiği alanlardan. Ancak Fransızca öğrenmek için kitap tavsiyeleri listemizdeki bu kitap, Fransızca gramer yapısını kısa sürede kalıcı olarak kavramanıza yardımcı olabilir.

Çünkü Uygulamalı Fransızca Dil Bilgisi, bu dilin esaslarını gereksiz ayrıntılara ve teorilere yer vermeden, yalın ve anlaşılır bir şekilde ele alıyor. Örnek cümleler, tablolar, şemalar ise Fransızca gramerini korkutucu bir unsur olmaktan çıkarıyor. Ürünü daha detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

3. Fransızca İlk Adım

İstikrarlı bir şekilde çalışan herkes bu dili öğrenebilir. Ancak Fransızca öğrenmek için kitap tavsiyeleri arasından kendinize en uygun olanını seçmelisiniz. Fono Yayınları’ndan çıkan 256 sayfalık Fransızca İlk Adım, başlangıç seviyesi Fransızca için harika bir başvuru kaynağı. Kendi kendine Fransızca öğrenmek isteyen herkesin mutlaka kitaplığına eklemesi gereken eser, basit bir anlatımla bu dilin tüm temel unsurları hakkında bilgi sahibi olmanız için tasarlandı.

Eserin sade ve kolay anlaşılır yapısı ise Fransızca çalışma konusundaki muhtemel isteksizliğinizi ortadan kaldıracak cinsten. Öte yandan Fransızca İlk Adım ile birlikte gelen ve ana dili Fransızca olan uzman isimler tarafından hazırlanan 1 adet çalışma CD’si, çalışma sürecinizi eğlenceli hale getirebilecek bir unsur. Ürünü daha detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

4. Fransızca Konuşma Kılavuzu

fransızca öğrenmek için kitap tavsiyeleri

Öğrendiğiniz dilde konuşabilir hale gelmeniz, gelişim aşamanızı gösteren en önemli işaretler arasında yer alıyor. Fransızca öğrenmek için kitap tavsiyeleri listemizin dördüncü sırasındaki Fransızca Konuşma Kılavuzu, içerdiği bilgililerle kısa sürede bu dili öğrenmenize yardımcı olacak önemli bir eser. Ürünü daha detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

5. Fransızcaya Başlayalım Mı?

fransızca öğrenmek için kitap tavsiyeleri

Listemizin beşinci sırasındaki Fransızcaya Başlayalım Mı? Fransızca A1, A2 ve B1 seviyeleri için özel olarak hazırlanan bir eser. 26 farklı üniteden, 50 alıştırma bölümünden ve 1.100 sorudan ve çok sayıda alıştırmadan oluşan kitap, Fransızcayı kolay anlaşılır hale getirmek için özel olarak tasarlandı. Kitabın öne çıkan özelliklerinden bir ise zaman zaman can sıkıcı hale gelebilen Fransızca gramerindeki “istisnalar” konusundaki hassas ve açıklayıcı yaklaşımı. Ürünü daha detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

6. Resimlerle Kendi Kendinize Fransızca

fransızca öğrenmek için kitap tavsiyeleri

Görsel anlatımlar, dil öğrenme sürecinizi kolaylaştırabilecek önemli unsurlar arasında kabul ediliyor. Özellikle de öğrenim sürecinin henüz başında olanlar için. İşte Fransızca öğrenmek için kitap tavsiyeleri listemizin altıncı sırasındaki Resimlerle Kendi Kendine Fransızca, adından da anlaşılabileceği gibi kendi kendine Fransızca öğrenmek isteyenlere hitap ediyor.

Kitabı son derece iyi bir Fransızca öğrenme kitap alternatifi haline getiren şey ise bu dilin bazı durumlarda karmaşık hale gelebilecek kompleks yapısını, resimlerle ele alıyor olması. 400 sayfalık eserde Fransızca gramerinin temel ve ileri seviyelerdeki konuları, resimlendirilmiş örnek kalıplar ve açıklamalarla birlikte irdeleniyor. Ürünü daha detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

7. Fransızca Okunuş – Söyleniş Kuralları

fransızca öğrenmek için kitap tavsiyeleri

Fransızca telaffuz yalnız bu dili öğrenmeye yeni başlayanlar için değil, belirli bir düzeyde Fransızca bilgisine sahip olan kişiler için de zorluk yaratabilir. Bu sebeple henüz başlangıçta telaffuz sorununu kalıcı şekilde ortadan kaldırmak, gerçek anlamda Fransızca öğrenmenin püf noktaları arasında gösterilebilir.

Ancak kendine has pek çok kural barındıran Fransızca telaffuz meselesini sorun olmaktan çıkarabilmek için güvenilir bir Fransızca öğrenme kitabı ile çalışmak gerekiyor.

İşte Fransızca öğrenmek için kitap tavsiyeleri listemizde kendisine yer bulan Fransızca Okunuş – Söyleniş Kuralları, Fransızca telaffuz söz konusu olduğunda gözünüz kapalı güvenebileceğiniz bir eser. Hem Fransızca öğrenmeye yeni başlayanlar hem de belirli bir seviyede Fransızca bilgisine sahip olan kişilere yönelik olarak hazırlanan bu telaffuz rehberinde, Fransızcada en çok kullanılan 2.000 kelime, okunuşları ve Türkçe karşılıklarıyla yer alıyor. Ürünü daha detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

8. Fransızca Sözcük Bilgisi

fransızca öğrenmek için kitap tavsiyeleri

Sözcükler, bir dili oluşturan en temel yapılardır. Bu sebeple öğrendiğiniz dildeki kelime bilginizin hangi düzeyde olduğu hayati öneme sahip. Üstelik bir dili hangi seviyede öğrendiğiniz, kelime bilginizle doğru orantılı şekilde değişiyor.

Aynı zamanda Fransızca eğitim veren yükseköğrenim kurumlarındaki öğrenciler için yardımcı bir kaynak olarak hazırlanan eser, Fransızca sözcüklerin kültürel, yapısal ve anlamsal özelliklerini belirli konu başlıkları altında ele alıyor. Öte yandan örnek bölümleri, sözcük çalışmaları ve alıştırma kısımlarıyla Fransızca kelime haznenizi zenginleştirmenize de olanak tanıyor. Ürünü daha detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

9. Telaffuzlu Fransızca – Türkçe Konuşma Kılavuzu

Fransızca öğrenmek için kitap tavsiyesi bulmak her zaman kolay değil. Çünkü Fransızca öğrenme motivasyonunuz ve çalışma biçiminiz farklılık gösterebilir. Ancak Fransızca öğrenmeye yeni başlayan herkesin, mutlaka göz atması gereken bazı kaynak eserler var. İşte Fransızca öğrenmek için kitap tavsiyeleri listemizin dokuzuncu sırasındaki Telaffuzlu Fransızca – Türkçe Konuşma Kılavuzu da bu kaynak eserlerden biri.

Zorlanmadan Fransızca diyalog kurabilmeniz için özel olarak tasarlanan bu kitap, anlama ve konuşma becerinizi önemli oranda artırabilir. 7 farklı bölümden oluşan kılavuzda Fransızca dil bilgisi konuları detaylı şekilde anlatılıyor. Ayrıca eserdeki sözlük ve Fransızca telaffuz bilgisine dair önemli bilgilerin yer aldığı bölümler, tek bir kaynakla kapsamlı şekilde Fransızca çalışmanıza olanak tanıyor. Ürünü daha detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

10. LEXIS Larousse – Fransızca Türkçe Sözlük

Sözlüklerin, dil öğrenme süreçlerindeki en gerekli unsurlarından biri olduğuna şüphe yok. Fransızca öğrenmek için kitap tavsiyeleri listemizin son sırasındaki LEXIS Larousse – Fransızca Türkçe Sözlük ise sıradan bir sözlükten çok daha fazlası.

Modern, klasik ve edebi dilde kullanılan 76.000 Fransızca kelimenin yer aldığı eser yalnızca Fransızca kelime bilginizi değil, Fransızca bilgi düzeyinizi yükseltmenize de olanak tanıyor. Çünkü LEXIS Larousse – Fransızca Türkçe Sözlük, içerisindeki Fransızca kelimelerin tarihsel kullanımlarını, yoğun olarak kullanıldığı alanları, sıklık düzeylerini, ortaya çıkış tarihlerini ve köken bilgisini okuyucuya aktarıyor. Ayrıca eserde Fransızcadaki kalıplaşmış deyim ve anlatımlar, Fransızca konuşan farklı ülkelerdeki özel terimler ve Fransızca dil bilgisine dair pek çok önemli unsur yer alıyor. Ürünü daha detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir:

Güncel Verilerle Dünyanın En Çok Konuşulan 20 Dili

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu