FOTBOL TAKIMLARINA, Harcama limiti geliyor

Erzurum Güncel- Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, “Spor Toto 1. Lig’e getiriyoruz. 2. ve 3. Lig’e de daha basit bir sistemle harcama limiti getireceğiz” dedi. Büyükekşi, 3. Ligde grupları artırarak en fazla takımların 350 kilometre yol kat edeceğini söyledi.

Nurullah PALA/pusula

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, Spor Toto 1. Lig Kulüplerine harcama limiti getireceklerini söyledi.

Büyükekşi, ” Şimdiye kadar harcama limiti Süper Lig’de vardı. Biz bir geçiş dönemi koyacağız. Önümüzdeki yıl geçiş dönemiyle birlikte 1. Lig’e getiriyoruz. 2. ve 3. Lig’e de daha basit bir sistemle harcama limiti getireceğiz. Böylelikle takımlarımızı hem denetleyeceğiz hem de haksız rekabeti ortadan kaldıracağız.”

3. Ligde en uzun mesafe 350 kilometre olacak

“3. Lig’deki takımların uçak ve otel masrafını ortadan kaldıracağız” diyen TFF Başkanı Büyükekşi, takımların maçtan en az 3 saat önce gidecekleri deplasmanda olabileceklerini belirterek, günübirlikte yolculuk için sinyal verdi.

TFF Başkanı Büyükelçi, “3. Lig ile ilgili bir takım düşüncelerimiz var. Takımlarımızın ekonomik olarak sıkıntılarına çözüm bulabilmek. Yönetime geldiğimizde onların da 7 yıldır gelirleri artmamıştı biz bu yıl gelirlerini yüzde yüz artırdık. Takımların daha az seyahat etmesi için çok fazla uçak ve otel parası ödüyorlar. Buraya destek olmak için 3. Lig’i daha bölgesel hale getirebiliriz. Belki grup sayısını çoğaltıp 300-350 km’yi geçmeyecek şekilde ve bir gün önce o ilde bulunma mecburiyeti yerine 3 saat önce bulunma şartını getirerek bu kulüplerimizin uçak ve otel masrafını ortadan kaldırmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

Kaynak: GazeteGüncel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu