Fantastik Yolculuklara Hazırlanın! Yaralasar Benzeri En İyi Kitaplar

Wattpad kitapları sayesinde hayatımıza birçok güzel kitap ve genç yazar girdi. Bunlardan bir tanesi de Yaralasar ve Ötanazi Okulu’nun yazarı Maral Atmaca. Maral Atmaca, yazdıkları ile okuyucularını bambaşka diyarlara taşıyor. Bugün yazarın Yaralasar kitabını sevenler için Yaralasar benzeri kitaplar listesi hazırladık, ama önce Yaralasar’ın konusuna bakalım: Sedef yetiştirme yurdunda büyümüş bir kızdır, bir gece kendisi gibi yetiştirme yurdunda 29 çocukla birlikte “damgalanır”. Damgalanan bu 30 çocuk artık Yarasa’dır. Damgacıyı ise sadece Sedef görmüştür. O geceden sonra Sedef yurttan kaçar ve sokakta yaşamaya başlar ancak hiçbir şey beklediği gibi gitmez. Damgacı yıllar sonra ortaya çıkıp damgaladığı 30 çocuğun peşine düşünce ise işler karışır. Kitabı okuyup beğendiyseniz sizin için Yaralasar benzeri kitaplar listesi hazırladık. Detayları birlikte inceleyelim👇

1. Yaralasar 2 – Maral Atmaca

Yaralasar benzeri kitaplar

Yaralasar benzeri kitaplar listemize, tabii ki Yaralasar’ın ikinci kitabı ile başlayacağız. Yaralasar 2’de, Sedef’in maceralarına kaldığımız yerden devam ediyoruz. Sedef damgacıdan kurtulmak isteyen bir ava dönüşmüştür. Ekine yeni Yarasaların katılır ve eğitmenlerin işi daha da zorlaşır. Damgacının tüm kozlarını ortaya dökmesi ile Sedef’in başı belaya girer ve avken bir avcıya dönüşür. Sedef, damgacının peşine düşer. Artık ya damgacı Sedef’i ya da Sedef damgacıyı avlayacaktır. Kitabı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

2. Ötanazi Okulu – Maral Atmaca

Yaralasar benzeri kitaplar

Yaralasar benzeri kitaplar listemize yine bir Maral Atmaca eseri ile devam ediyoruz. Kitap, baş karakterimiz Yeşil’in yaşam mücadelesi verdiği Ötanazi Okulu adlı karanlık bir okulda geçiyor. Bu okul, adını bile ölümden almış bir yerdir ve içinde idam mahkumları gibi tehlikeli kişileri barındırıyor. Yeşil, bu okulda hayatta kalmaya çalışan bir gençtir. Ancak Yeşil’in hayatı, okulun içindeki sırlarla dolu bir kalbi taşımasından dolayı daha da karmaşık hale gelir. Yeşil’in babası, kızının kalbi için okula gizemli bir suikastçı gönderdiğinde işler daha da karmaşık bir hal alır. Yeşil, bu korkutucu savaşta hayatta kalmaya çalışırken, bir yandan da kalbi için savaşan birçok kişiyle karşı karşıya gelir. Babasının oyunları, Yeşil’in hayatının daha da tehlikeli bir hal almasına neden olur. Kitabı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

3. Karantina – Beyza Alkoç

Yaralasar benzeri kitaplar

Hem heyecanlı hem de sürükleyici Karantina’da baş karakterimiz Zeynep, yeni bir okula başlamışken daha ilk günden kendini bir felaketin içinde bulur. Okul, salgın bir hastalık nedeniyle karantinaya alınınca Zeynep, o günün akşamı karanlık koridorlarda yürürken kendini bir kız öğrencinin cesedi ile başbaşa bulur. Üstelik yalnız değildir, çünkü mahşerin diğer üç atlısı da yanındadır. Kitabı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

4. İlham Perisi – Canan A. Düzgan

Yaralasar benzeri kitaplar

Kendini bildi bileli yazdı. Uktelerini, intikamlarını, söylediklerini, söyleyemediklerini; ama en çok da hayallerini yazı. Bazen yazmak, yaşamaktan çok daha kolay geliyordu ona. Böylece yaşayamadığı her ne varsa, onları kendi hikayesinde yazdı. Hikayesinde tabii ki bir esas kız, esas oğlan ve bir de olmazsa olmaz bir playboy kötü adam vardı. Buraya kadar her şey normaldi, ama sonrasında işler değişiyordu. Helen bir gün uyandığında kendini yazdığı kitabın içinde bulur. Kitabı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

5. İşaret – P.C Cast ve Kristin Cast

Yaralasar benzeri kitaplar

Yaralasar benzeri kitaplar listemizde şimdi yabancı eserlere geçiyoruz. Gece Evi’nin karanlık, büyülü dünyasına hoş geldiniz! Hikaye, Zoey Montgomery isimli 16 yaşındaki baş karakterimizin lisede bir vampir takipçisi tarafından işaretlenmesi ile başlıyor. Bu olaydan sonra hayatı sonsuza kadar değişen Zoey, aşırı muhafazakar dindar annesi ve üvey babası tarafından reddedilir ve bu durum onu büyükannesi Redbird’ün lavanta çiftliğine kaçmaya iter. Zoey’nin büyükannesi, Amerikan yerlisi kökenlerine sahiptir ve torununa yardım etmek istemektedir. Zoey, hızla vampir güçleri ve arzularını geliştirmeye başlar, bu da onu benzersiz bir genç kız yapar. Ancak bu güçlerle başa çıkarken, aynı zamanda kendisi hakkında belirsizlik yaşayan, testlerden nefret eden ve reddedilmekten korkan normal bir genç kızdır. Zoey, bir vampir olarak eğitim alacağı Gece Evi’ne adım attığında hayatı baştan sona değişir. Kitabı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

6. Karanlık Zihinler – Alexandra Bracken

“Karanlık Zihinler” Amerikalı yazar Alexandra Bracken tarafından yazılmış bir genç yetişkin distopya romanı. Kitap, post-apokaliptik bir dünyada geçiyor ve baş karakter Ruby Daly’nin hayatta kalma mücadelesini anlatıyor. Amerika’nın neredeyse tamamı vebadan hayatını kaybetmiştir. Ruby, bu korkunç salgında hayatta kalan az sayıdaki insandan biridir. Ancak, bu hayatta kalanlar normal insanlar değildir; özel yeteneklere sahip çocuklardır. Renklerle ifade edilen bu yetenekler arasında Ruby’ninki en tehlikeli olan “turuncu”dur. Ruby, zihinleri kontrol edebilmektedir, bu da onu tehlikeli ve aranan biri haline getirir. Bu yetenek nedeniyle Ruby, acımasız bir hükümet tarafından kontrol altına alınmak üzere Thurmond adlı bir tesise gönderilir. Thurmond, onun gibi yeteneklere sahip çocukların toplandığı bir yerdir ve burada çocuklar deneylere tabi tutulur. Ruby, Thurmond’dan kaçmayı başarır ve bu noktada hikaye bambaşka bir hal alır. Kitabı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

7. Kan ve Külden – Jennifer L. Armentrout

Kan ve Külden, Jennifer L. Armentrout tarafından yazılmış, fantastik bir roman serisinin ilk kitabı. Kitap, büyüleyici bir dünya, karmaşık karakterler ve birçok sırrın bir araya geldiği fantastik bir macera sunuyor. Hikaye, ana karakter Poppy’nin hayatına odaklanıyor. Poppy, doğumundan itibaren özel bir göreve seçilen bir bakire olarak yetiştirilir. Onun yaşamı, yalnızlık ve kısıtlamalarla dolu bir şekilde geçer, çünkü bir bakire olarak dokunulmaz ve bakılmazdır. Ancak Poppy, kaderini kabullenmek yerine kötülükle savaşmayı tercih eder. Kitabı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

8. Uyumsuz – Veronica Roth

Uyumsuz” (Divergent), Veronica Roth tarafından yazılan ve distopik bir dünyada geçen bir bilim kurgu romanı. Hikaye, gelecekteki Chicago şehrinde geçiyor. Toplum, bireyleri beş farklı topluluğa ayırmıştır: Dürüstlük, Fedakarlık, Cesurluk, Dostluk ve Bilgelik. Her bir topluluk, belirli bir erdemi en üst düzeyde yaşatmaya çalışır ve toplumun bütününü dengelemek amacıyla farklı görevleri üstlenirler. Beatrice Prior, on altı yaşına geldiğinde, her genç gibi o da hangi topluluğa katılacağına karar vermek zorundadır. Ancak bu karar, sıradan bir karar değildir. Her genç, hangi topluluğa katılacağını belirlerken, ailesiyle kalmakla kendi özgürlüğünü seçmek arasında bir tercih yapar. Tris, ailesiyle kalmanın güvenliği ile kendi benliğini bulma arasındaki çatışma içindedir. Tris, hayatını sonsuza kadar değiştirecek bir şey öğrendiğinde beklentileri altüst eden ve herkesi şaşırtan bir seçim yapar. Kitabı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

9. Seçilmiş Olanlar – Veronica Roth

Yaralasar benzeri kitaplar listemizi bitiriyoruz. Sloane, Matt, Ines, Albie ve Esther görünürde hiçbir özel yetenekleri olmayan ancak aslında hükümet tarafından “karanlık” ile savaşmaları için seçilmiş özel gençlerdir. Büyünün kapıları açılır ve karanlık büyük bir yıkıma ve ölüme neden olur. Kehanete göre ise insanlığı sadece seçilmiş olanlar kurtarabilir. Uzun ve zor bir savaşın ardından seçilmiş olanlar kazanır. Bu savaşın üstünden 10 sene geçer. Seçilmiş olanlar hala ünlüdür, ancak yeni nesil bu korku dolu günleri hatırlamamaktadır. Ancak yaşanan bir olay, Seçilmişlerin işlerinin daha bitmediğini gösterir. Kitabı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir👇

Keşke Daha Önce Okusaydım Diyeceğiniz Karantina Benzeri En İyi Kitaplar

Bir Solukta Okuyacağınız Aşk Ve Gurur Benzeri En İyi Kitaplar

Mitolojik Kurgu Sevenler İçin “Ben Kirke” Benzeri En İyi Kitaplar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu