Erzurum’da milyonluk dalgınlık

Erzurum Güncel- Erzurum’da, hayvancılık yapan Özkan Kulaç, dalgınlıkla sıfırları karıştırınca şehirler arası yolcu otobüs firmasına 1500 TL yerine yanlışlıkla 1 milyon 500 bin TL gönderdi. Firma yetkilisi Murat Sarılı Kulaç’a fazla yatırdığı 1 milyon 498 bin 500 lirayı geri gönderdi. Kulaç da karşılığında Sarılı’ya, bir çift ayakkabı hediye etti.

Manolya BULUT-PUSULA

Narman ilçesinde hayvancılık yapan 4 çocuk babası Özkan Kulaç, sattığı büyükbaş hayvanların parasıyla Ankara’da beğendiği otomobili almaya karar verdi. Kulaç, arkadaşıyla birlikte Ankara’ya gitmek için Yakutiye ilçesindeki otobüs firmasına ait yazıhaneyi arayıp iki bilet aldı ve karşılığında firma yetkilisi Murat Sarılı’nın banka hesabına 1500 TL yerine yanlışlıkla, 1 milyon 500 bin lira gönderdi. Sarılı, hesabına gelen parayı görünce Özkan Kulaç’a ulaşıp, durumu anlatarak parasını iade edeceğini söyledi. Murat Sarılı, bilet paralarını düştükten sonra 1 milyon 498 bin 500 lirayı Erzurum’a dönen Kulaç’a geri iade etti.

‘Parayı görünce şaşırdım’

Kulaç’ın iki bilet parası olarak hesabına gönderdiği parayı gören Murat Sarılı, şaşkınlık yaşadığını söyledi. Hesabında, 1500 TL yerine 1 milyon 500 bin lira olduğunu ifade eden Sarılı, “Hesaptaki parayı görünce şaşırdık. İnceleme yapınca Özkan Kulaç’ın otobüs bileti ücreti olarak gönderdiğini tespit ettik. Telefonla kendisine ulaştım. Ankara’ya gitmek üzere bindiği otobüste Sivas’ta kendisine ulaştım ve durumu izah ettim. Sivas’tan geri döndü. Bilet ücretini aldıktan sonra kalan 1 milyon 498 bin 500 TL’yi kendisine iade ettim” dedi.

‘Araba almaya gidiyordum’

Narman ilçesinde hayvancılık yapan Özkan Kulaç ise, “Hayvanlarımı sattım, Ankara’ya araba almak için gidiyordum. Murat Sarılı’nın yazıhanesinden internet bankacılığıyla bilet aldım. 1500 TL yerine 1,5 milyon lira havale etmişim. Murat Sarılı hesabına bakınca beni aradı, yanlışlık olduğunu söyledi. Ben de Sivas’tan geri döndüm. Kendisine paramı iade ettiği için teşekkür ediyorum” dedi.

Özkan Kulaç, 1 milyon 498 bin 500 lirasını iade eden Sarılı’ya bir çift ayakkabı hediye etti.

Kaynak: GazeteGüncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu