ERZURUM’DA FİLM GİBİ SOYGUNUN HIRSIZLARI YAKALANDI.

Erzurum Güncel- Erzurum’da geçtiğimiz günlerde Taşmağazalar Kuyumcular Çarşısında bir kuyumcuda yaşanan hırsızlık olayı ile ilgili Erzurum İl Emniyet Müdürlüğü tarafından detaylı bilgi verildi.

Hırsızlık olayının meydana geldiği kuyumcuda hırsızların kamera sisteminin kayıt cihazını da çalmış olmalarından dolayı güzergâh dâhilinde bulunan 28 ayrı lokasyonda yer alan toplamda 338 saat güvenlik kamera görüntüleri izlendiği belirtildi.

GÜRCİSTAN VATANDAŞI ÇIKTILAR

Hırsızların Gürcistan vatandaşı 4 şahıs olduğu tespit edilirken, şüpheli şahıslardan Nikolozi G. ile Levani L. İsimli şahısların hırsızlık eylemini gerçekleştirdikten sonra olay yerinden yürüyerek ayrıldıkları, Aleksi B ve Zaal M isimli şahısların ise Trabzon ve Antalya Alanya ilçesinde kiralanan araçlar ile Erzurum Aşkale İlçesinde buluştukları ve şahıslardan Levani L. ile Aleksi B’nin Trabzon iline giderek kiralık aracı teslim ettikleri akabinde Sarp Sınır Kapısı üzerinden 23 Nisan tarihinde Gürcistan’a çıkış yaptılar.

Zaal M. Ve Nikolzo G’nin diğer kiralık araçla Antalya Alanya ilçesine gitikleri tespit edilmiştir. Olayı çok yönlü ele alarak çalışmalarını derinleştiren Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık ve Yankesicilik Büro Amirliği ekipleri, kurulan özel ekiple Antalya İli Alanya İlçesine gidilmiş, suça karışan Zaal M. ve Nikolozi G. isimli şahıslar, Antalya Emniyet Müdürlüğü görevlileri ile birlikte yapılan ortak operasyonla suç işlemek için kiralamış oldukları araç ile birlikte kıskıvrak yakalandıkları bildirildi.

Çalınan Altınlar Bulunamadı

 Çalınan altınların teminine yönelik iki farklı adreste ve araçlarında aramalar yapılmasına rağmen altınlar bulunamamış, Gürcistan’a kaçan diğer iki şahıs ile olabileceği değerlendirilirken, Şahısların yakalanmasına yönelik Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile İnterpol Daire Başkanlığı üzerinden çalışmalar yürütülmektedir.

23 Kilo Değil 7-8 Kilo Altın

Emniyetteki ifadesinde Gürbüz. P hırsızlık olayının etkisi ve şeker hastası olması nedeni ile basın mensuplarına söylediği ve haberlerde çıkan çalınan 23 kg altın miktarının gerçeği yansıtmadığını, dükkânında asıl altınlarını koyduğu kasayı şüphelilerin açamadıkları, sadece vitrininde bulunan günlük toplamadığı kolye, yüzük ve bilekliklerin çalındığını, çalınan altın miktarının ise yaklaşık 7-8 kg civarında olduğunu söyledi.

 

Ayrıca Yakalanan Zaal M. ve Nikolozi G. isimli şahıslar, sevk edildikleri Adli makamlarca TUTUKLANARAK cezaevine gönderilmiştir.

 

Kaynak: GazeteGüncel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu