Erdoğan’ın Seçim Zaferine Gelen Sosyal Medya Tepkileri

Ülkece uzun ve yorucu bir seçim sürecini geride bıraktık. Türkiye tarihinde ilk kez bir cumhurbaşkanı ikinci tur seçiminin ardından belli oldu. İlk turda en çok oy alan iki aday, Tayyip Erdoğan ve Kemal Kılıçdaroğlu, 28 Mayıs’ta Türkiye’nin yeni cumhurbaşkanı seçilebilmek için yarıştı. Cumhur İttifakı adayı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, geçerli oyların yüzde 52,14’ünü alarak üçüncü kez cumhurbaşkanı seçildi. Elbette uzun süredir ülke gündemini işgal eden seçimler ve dün akşam açıklanan seçim sonuçları sosyal medyanın da birinci gündem maddesi haline geldi. Bazı sosyal medya kullanıcıları seçim sonuçlarını büyük bir memnuniyetle karşılarken, hayal kırıklığı yaşayanlar da vardı. Kimi kullanıcılar ise seçim sonuçları hakkında oldukça eğlenceli paylaşımlara imza attı. Detaylara birlikte bakalım.

Oy verme işleminin tamamlanmasıyla sandıklar açıldı, oy sayma işlemine geçildi. Seçim sonuçları dün akşam saatlerinde belli oldu

Recep Tayyip Erdoğan, geçerli oyların yüzde 52,14’ünü alarak üçüncü kez cumhurbaşkanı seçildi. Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu ise yüzde 47,86’lık oy oranı seçimi ikinci sırada tamamladı.

28 Mayıs seçiminden zaferle ayrılan Tayyip Erdoğan, sonuçların belli olmasının ardından ilk açıklamasını İstanbul’da gerçekleştirdi

İstanbul’da, kendisini bekleyen kalabalığa hitap eden Erdoğan seçmenlere teşekkür ederek, “Sizlere layık olacağız.” dedi.

Muhalefetin cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ise seçim sonuçlarını Ankara’da değerlendirdi

seçim sonuçları

Kılıçdaroğlu, seçim sonuçlarına yönelik ilk açıklamasında seçmenlere ve Millet İttifakı’ndaki diğer liderlere teşekkür etti, demokrasi mücadelesinin sürmesi için destek istedi.

Erdoğan’ın seçim zaferi, kısa sürede Türkiye’deki en önemli gündem maddesi haline geldi

seçim sonuçları

Erdoğan’ın üçüncü kez cumhurbaşkanı seçilmesi, Erdoğan destekçileri tarafından coşkuyla karşılandı. Türkiye’nin farklı şehirlerinde onlarca vatandaş, seçim sonuçlarını kutlamak için sokaklara döküldü.

Seçim sonuçları sosyal medyanın da gündemindeydi

seçim sonuçları

Hem iktidar cephesinden hem de muhalif kanattan binlerce sosyal medya kullanıcısı Erdoğan’ın sandıktan zaferle çıkmasına yönelik düşüncelerini sosyal medya hesaplarından paylaştı. İşte o sosyal medya paylaşımlarından bazıları.

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu