En İyi TOEFL Hazırlık Kitapları

Test of English as a Foreign Language veya yaygın söylenişiyle TOEFL, dünya üzerindeki en prestijli İngilizce seviye belirleme sınavlarından biri olarak kabul ediliyor. Ana dili İngilizce olmayan kişilerin İngilizce bilgi düzeylerini ölçen bu kapsamlı sınav Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’nın da aralarında bulunduğu 160’tan fazla ülkede geçerli. Peki, TOEFL sınavı nedir, TOEFL ne işe yarar? TOEFL, yurt dışında yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim görmek isteyen adayların girmesi gereken bir sınav. Çünkü İngilizce eğitim veren binlerce üniversite, ana dili İngilizce olmayan öğrenci adaylarından akademik düzeyde yeterli İngilizce bilgisine sahip olduğunu ispatlamasını bekliyor. Kısacası TOEFL, üniversite öğrenimine veya akademik kariyerine yurt dışında devam etmek isteyen kişiler için hayati önem taşıyor. Peki, yaşamınızı tümüyle değiştirebilecek bu sınavdan geçer not almanın yolu ne? Elbette sıkı bir hazırlık süreci geçirmek ve eksiklerinizi kapatacak kaynaklar kullanmak. İşte hayallerinize bir adım daha yaklaşmanıza yardımcı olacak en iyi TOEFL hazırlık kitapları.

1. TOEFL Preparation Book

TOEFL, uluslararası geçerliliği olan saygın ve kapsamlı bir sınav. Eğitim hayatına yurt dışında devam etmek isteyen adayların İngilizce okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerini ölçen bu sınavdan geçer not almanın kolay olduğu ise söylenemez. Yani TOEFL zor mu, sorusunun yanıtı ne yazık ki evet. Tam da bu sebeple sınava hazırlık sürecinde kullanacağınız kaynak kitapların önemi bir kat daha artıyor.

En iyi TOEFL hazırlık kitapları listemizin ilk sırasında yer alan eser ise bu zor sınava en kısa sürede eksiksiz şekilde hazırlanmanıza ve başarılı olmanıza katkı sağlayacak.

TOEFL Preparation Book, ayrıntılı açıklamalarıyla birlikte çok sayıda TOEFL sınav sorusuna, işinizi bir hayli kolaylaştıracak ipuçlarına ve sınav stratejilerine yer veriyor. Ayrıca sınavda başarılı olmanız beklenen dört farklı bölüme dair kapsamlı şekilde işlenen konular da kitabın dikkat çeken özellikleri arasında yer alıyor. Ürünü daha detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

2. Kurgusal Sözlük

TOEFL kaynak önerileri arasından kendinize uygun olanı seçmek her zaman kolay olmuyor. Ancak bazı TOEFL hazırlık kitapları, tüm adaylar için en ideal kaynak kitap haline gelebilir. İşte Alfa Yayınları tarafından piyasaya sürülen Kurgusal Sözlük de öyle bir kitap!

Bildiğiniz gibi sözlükler, yabancı dil öğrenen herkes için büyük önem taşıyan olmazsa olmaz kaynaklar. Ancak Kurgusal Sözlük, bildiğiniz sözlüklerden biraz farklı. Çünkü eser, son derece özgün ve bir o kadar etkili bir öğrenme metodu ile özel olarak hazırlanmış. Eser, Türkçe ile İngilizce arasındaki ses benzerliklerinden yola çıkarak İngilizce kelimelerin akılda kalmasına yardımcı oluyor.

Böylece İngilizce kelime öğrenmek hiç olmadığı kolay ve eğlenceli hale geliyor. Kitaptaki 6.000 İngilizce kelimenin TOEFL’da en çok karşılaşılan kelimeler arasından seçilmesi ise Kurgusal Sözlük isimli eseri son derece iyi bir TOEFL hazırlık kitabı haline getiriyor. Ürünü daha detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

3. TOEFL Practice Book

en iyi toefl hazırlık kitapları

En iyi TOEFL hazırlık kitapları listemizin üçüncü sırasındaki eser, özellikle TOEFL sınavına ilk kez girecekler için oldukça faydalı bir kaynak kitap özelliği taşıyor. TOEFL Practice Book İngilizce dinleme, anlama, konuşma, yazma ve okuma becerilerinizi sınava yönelik olarak geliştirmenize yardımcı olacak çok sayıda TOEFL sorusu ve alıştırması içeriyor.

300 sayfadan oluşan kitabın uzman isimler tarafından hazırlanan işitsel eğitim materyali içerdiğini de hatırlatalım. Ürünü daha detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

4. TOEFL Ders Notları

en iyi toefl hazırlık kitapları

Piyasadaki en iyi TOEFL hazırlık kitapları arasında gösterilen 248 sayfalık bu eser, aynı zamanda eşsiz bir TOEFL çalışma rehberi konumunda. Çünkü sınavda karşınıza çıkacak tüm konularda detaylı örnekler ve alıştırma bölümlerine yer veriyor.

Ayıca okuma ve yazma soruları hakkında önemli kalıp ifadeler ve faydalı sınav stratejileri de kitabı, İngilizce bilgi düzeyiniz ne olursa olsun işlevsel bir kaynak haline getiriyor. Ürünü daha detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

5. Reading Words

en iyi toefl hazırlık kitapları

YDS, IELTS ve TOEFL gibi zorlayıcı sınavlardan geçer not alabilmek için gerçekten de sıkı bir şekilde çalışmak gerekiyor. Çünkü başta TOEFL olmak üzere adayların akademik İngilizce düzeyini ölçmeyi hedefleyen sınavlar, İngilizceye dair kapsamlı konuları içeriyor. Elbette bu sınavlarda başarılı olmak isteyen adayların yeterli bir İngilizce kelime bilgisine de sahip olması gerekiyor.

İşte en iyi TOEFL hazırlık kitapları listemizin 5. sırasındaki Reading Words kelime bilgisini kısa sürede artırmak isteyenlerin mutlaka edinmesi gereken bir kaynak kitap. Çünkü kitap basit, sade ve kapsamlı açıklamalarla birlikte ilk sayfasından son sayfasına kadar özel olarak hazırlanan tekrar bölümleri içeriyor. Ürünü daha detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

6. Expanding Your Academic Vocabulary

en iyi toefl hazırlık kitapları

TOEFL, 160’tan fazla ülkede binlerce üniversite ve kurum-kuruluş tarafından kabul ediliyor. Ancak son derece kapsamlı ve zor bir sınav. Bir başka ifadeyle TOEFL, çok sayıda insanın yurt dışı ve akademik kariyer hayallerinin önündeki en büyük engel konumunda. Ancak en iyi TOEFL hazırlık kitapları, hayallerinizin önündeki engeli kaldırmanıza yardımcı olabilir!

Listemizin 6. sırasında kendisine yer bulan Expanding Your Academic Vocabulary Oxford 3000 ile Oxford 5000 sözcük listelerinde yer alan B1, B2 ve C1 düzeyinde sözcükler öncelikli olacak şekilde, TOEFL sınavında sıklıkla karşılaşılan İngilizce kelimeleri kolay biçimde öğrenmenize yardımcı oluyor.

Bununla birlikte ilgili kelimeler Türkçe karşılıkları ve İngilizce eş anlamlıları ile birlikte sıralanıyor. Ayrıca tüm kelimeler birden fazla örnek cümle içerisinde kullanılıyor ve bu sayede sınavda karşınıza çıkma ihtimali olan kelimelerin farklı kullanım alanları hakkında bilgi sahibi olmanız hedefleniyor. Ürünü daha detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

7. TOEFL Grammar Guide

en iyi toefl hazırlık kitapları

Akademik İngilizce düzeyini ölçen sınavların hepsi kendilerine özgü bazı zorluklar barındırıyor. TOEFL ise başlı başına zor ve yorucu bir sınav. Yani belirli bir düzeyde İngilizce bilgisine sahip olmanız, bu can sıkıcı sınavdan geçer not alabilmeniz için tek başına yeterli olmayabilir.

İşte sizleri başarıya ulaştıracak TOEFL kaynak önerileri listemizin 7. sırasındaki bu harika eser, TOEFL’a hazırlanan herkesin kitaplığında bulundurması gereken bir kitap.

Çünkü TOEFL’da karşınıza gelebilecek tüm gramer konularını detaylı ve anlaşılır bir şekilde sizlerle buluşturuyor. Basit cümleler ve örnek alıştırmalar ise öğrendiğiniz TOEFL gramer konularını kısa sürede pekiştirmenize yardımcı oluyor. TOEFL Grammar Guide, sınavdan olabilecek en yüksek puanı almayı hedefleyen adaylar için hazırlanan eşsiz bir eser. Son olarak kitabın basım dilinin bütünüyle İngilizce olduğunu da hatırlatalım. Ürünü daha detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

8. Paragraph Studies

en iyi toefl hazırlık kitapları

Akademik kariyer hedeflerine ulaşmak isteyen ve TOEFL’dan tam not alması gereken herkesin özel olarak bir hazırlık süreci geçirmesi gerekebilir. Peki, TOEFL’a nasıl hazırlanmalı? Elbette bu soruya farklı yanıtlar verilebilir. Ancak her koşulda en iyi TOEFL hazırlık kitaplarını kullanmanız gerektiğini unutmayın.

İşte listemizin 8. ve son sırasındaki Paragraph Studies başarıya ulaşmak isteyen adaylar için paha biçilmez bir TOEFL kitap önerisi. TOEFL paragraf konularında eksiği olan ve bu eksiği çok sayıda paragraf sorusu çözerek kapatmayı hedefleyenler için özel olarak hazırlanan kitap, farklı paragraf konularına dair kapsamlı testler barındırıyor.

Ayrıca paragraf tamamlama, paragraf bütünlüğünü bozan cümleyi bulma ve boşluk doldurma testleri de TOEFL paragraf konularındaki eksiklerinizi kısa sürede tamamlamanıza yardımcı oluyor. Ürünü daha detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu