Dünya İnternet Klavye Şampiyonası’na damga vurdu

INTERSTENO Uluslararası Bilgi İşlem ve İletişim Federasyonu’ndan yapılan açıklamaya göre, Dünya İnternet Klavye Şampiyonası Finalleri, 1490 yarışçının katılımıyla 14 Nisan-1 Haziran tarihleri arasında yapıldı.
Türkiye’nin yanı sıra Almanya, Fransa, Amerika ve İngiltere gibi ülkelerin de bulunduğu toplamda 30 ülkenin katıldığı organizasyon, Milli takımımızın büyük başarılarıyla sona erdi.

Sputnik Türkiye’de yer verilen bilgilere göre millilerimiz, toplamda 8 madalya kazanarak takım halinde Dünya Şampiyonu oldu.

Millilerimizin organizasyondaki başarıları şöyle:

– Bir tanesi Dünya Rekoru olmak üzere 3 şampiyonluk

– İki ikincilik

– Üç üçüncülük

Siz, klavye ile dakikada net olarak 109 sözcük yazabilir misiniz?

Anadil yarışında, 0-12 yaş Küçükler Kategorisi’nde Afyonkarahisar Sandıklı Cumhuriyet Ortaokulu’ndan Nisan Maya Tunçoğlu, dakikada net 109 sözcük yazarak dünya rekoru kırdı. Tunçoğlu ayrıca, Çok Dilli Yarışlarda da 15 dilde net 47366 vuruşla dünya şampiyonu oldu.

21-99 yaş Deneyimliler Kategorisi’nde de Adalet Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığı’ndan Celal Aşkın dakikada net 153 sözcük yazarak dünya şampiyonluğunu kazandı.

Bu yarışmayla, en bilimsel yöntemlerle 10 parmakla ve bakmadan yazan Türk takımının tarih boyunca kazandığı dünya şampiyonluğu sayısı 39’u dünya rekoru olmak üzere 100 oldu.

Biz de Milli Takımımızı tebrik ediyoruz!

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu