Bahçeli’den ‘Türkiye Yüzyılı’ açıklaması – Son Dakika Türkiye Haberleri

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda konuşuyor.

Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları şöyle:

”HİÇ KİMSEYİ ÖTEKİ GÖRMÜYORUZ, ÖTEKİLEŞTİRMİYORUZ”

”Gönül vermedikçe gönül bulamayacağımızın farkındayız. MHP olarak milletimize gönlümüzü verdik, ülkemize ömrümüzü adadık. Hiç kimseyi öteki görmüyoruz, ötekileştirmiyoruz. Köylerimizi tanıyoruz, köylülerimizi biliyoruz. Kredi ekip borç kaldırdıkları dönemler artık geride kalacaktır.

YORULMAMIZI BEKLEYENLER HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRAYACAKLARDIR”

Yorulmamızı bekleyenler biliniz ki hayal kırıklığına uğrayacaklardır. Biz erik dalına basmıyoruz, boş sözlere asla kulak asmıyoruz. Esaret ve kölelik Türk milletinin asla kabul etmeyeceği bir ilkelliktir. Tarihten silinmemizi hedefleyenler asla boyun eğmedik. Osmanlı İmparatorluğu’nun küllerinden milli bir devlet formatında Türkiye Cumhuriyeti doğdu. Bu yeni Türk devlet egemenliği tarihin mecburi rota değişikliğinden tecelli etmiştir.

”CUMHURİYET’İN 2017’DEN GELECEĞE AÇILAN 3. EVRESİ İSE CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ İLE ANILACAKTIR”

20. yüzyıl Türk milletini beka Türkiye’nin de derlenme toparlanmma yüzyılıdır. Cumhuriyet’in ilk evresi doğrusu ile yanlışı ile 1923-1946 arasında vücut bulan 23 yıllık tek parti dönemidir. 1946-2017 yılları arasında tezahür eden 71 yıllık çok partili parlamenter sistem hayatı Cumhuriyet’in ikinci evresidir. Cumhuriyet’in 2017’den geleceğe açılan 3. evresi ise Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile anılacaktır.

”TÜRKİYE YÜZYILI” AÇIKLAMASI

Türkiye Yüzyılı’nın insanlık gündemine tıpkı bir cemre gibi düşme mücadelesine sonuna kadar varız. Sayın Cumhurbaşkanı’nın ‘Gelin Türkiye Yüzyılı vizyonunu birlikte inşa edelim’ davetine icabet ediyoruz. Türkiye Yüzyılı vizyonunun ruhunu ve özünü ifade eden 17 başlığı yaralı buluyor destekliyoruz. Dünyadan Türkü ve Türkiye’yi çekip çıkarın geriye hiçbir şey kalmayacaktır. Tarihi yazan Türk milletine de Cumhuriyet’in yeni yüzyılına mühür vurmak yakışacaktır.”


…’yi sosyal medyadan takip edin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu