Aydemir’den Şehit Önkuzu’ya vefa

TBMM’de Basın toplantısı düzenleyen AK Parti Milletvekili İbrahim Aydemir, 22 Yaşında katledilen Dursun Önkuzu ‘yu anarak, “Aleme nizam veren Bayrak Cumhurbaşkanımız’ın elinde daha yükseklere taşınıyor” dedi. Milletvekili Aydemir, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Türkiye’nin terörü tamamen gündeminden çıkaracağını ifade etti.


AYDEMİR BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ


Milletvekili Aydemir, Basın toplantısında İYİ Parti Genel Başkanı Akşener’in pespaye diline işaretle, “Bu tarz imkan bulsa devlet ne hale gelir, milletin hali nice olur” kaydını düştü


AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Cumhur İttifakı için kullandığı “kumar masası” benzetmesine, “Ağzını açtığında hakaret eden bir insana, siyasette mesafe aldırmak, bu milletin kalitesiyle örtüşmüyor.” diye tepki gösterdi.


AKŞENER’E TEPKİ


AK Parti çalışıp üretirken muhalefetin yerinde saydığını söyleyen Milletvekili Aydemir, muhalefetin aynı zamanda iftira attığını ve dedikodu yaptığını savundu. Akşener’in sarf ettiği “kumar masası” sözünü eleştiren Aydemir, “Bugün Meral Akşener denilen Genel Başkan, öyle bir dil kullandı ki en ücra köşede bile pespaye, ağza yakışmayacak bir dil. Hiç yakışmadı. Böyle şey olur mu? Bu nasıl bir dildir? Bu bir Genel Başkan’a yakışır mı? Bu dile devlet teslim edilir mi? Devlet teslim edilirse bir kaos çıkmaz mı?” sorularını yöneltti.


‘BU MİLLETİN KALİTESİYLE ÖRTÜŞMÜYOR’


Milletvekili Aydemir, bir cenahtaki insanların bu şekilde karalanamayacağını, bu durumdan millet adına üzüntü yaşadığını dile getirerek şöyle devam etti: “Şöylesine lügati dar ve ağzını açtığında hakaret eden bir insana, siyasette mesafe aldırmak bu milletin kalitesiyle örtüşmüyor. Bir de bu, hanımefendi, kadın. Daha önce de çok daha ucuz söylemlerde bulunmuştu. Sokakta konuşulmayacak derecede düşük ifadeler bunlar. Kendisini kınıyoruz. Bu tür bir dil kullanan kişi millete ne verebilir. Kınamaya bile değmez bu kadın. Hakikaten ayıp. Bir siyasetçi olarak, siyaseti düşürdükleri şu çukur hal yüreğimizi acıtıyor.”


SANAYİ VE TEKNOLOJİ YATIRIMLARI


Basın toplantısında Türkiye’de gerçekleştirilen Sanayi ve Teknoloji yatırımlarına değinen Milletvekili Aydemir, ‘Bu alanda aldığımız mesafeyi herkes biliyor, dünya şapka çıkarıyor. Yerli milli bir otomobilimiz oldu. Uzun yıllara sarih hayal edilen özlem hakikat buldu. Bundan dolayı sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz. Bakanlığımızın çalışanlarına. Ve mühendislerimizle herkese ama herkese minnettarız.’ dedi


Milletvekili Aydemir, ‘ bu başarı özveri ve üstün gayretin sonucudur. Bu sadece e otomotiv sahasında mı Hayır. Birçok alanda sanayi bakanlığımız, teknoloji bakanlığımız emsali olmayacak adımlar attılar. Bunu herkes de biliyor, takdir ediyor. ‘ diye konuştu.


TERÖRLE MÜCADELEDE KARARLILIK


Türkiye’nin terörle mücadeledeki kararlılığına değinen Milletvekili Aydemir, ‘Sayın Cumhurbaşkanımız grup toplantımızda vurguladı. Her zaman olduğu gibi yine çok çok özel notlar düştü. Terörle mücadelede yapılanları, yapılacakları özel olarak kayda geçti ve kara harekatına dönük de vurgusu vardı. ‘Biz yeri zamanı geldiğinde terörü bütün bütün püskürtüp atmak için ne lazım geliyorsa onu yaparız. Kara harekatını da bu bağlamda düşünürüz, yaparız ülkemiz için. Ne lazım geliyorsa, Ülkemizin menfaati neyi gerektiriyorsa ona dönük adımları atarız’ dedi. Elhak öyledir, bugüne kadar 20 yıllık iktidar sürecimizde sayın Cumhurbaşkanımız bir zerre ödün vermedi bu anlayıştan. Allah’ın izniyle inşallah terör bütün bütün gündemden çıkacak. Türkiye’nin gündeminden. ‘ dedi.


‘HAZIRLIKLI OLMALIYIZ’


Düzce’de yaşanan depremle ilgili olarak devletin özel hassasiyet ve dikkatini paylaşan Milletvekili Aydemir, ‘Türkiye’ye geçmiş olsun. Düzcemize geçmiş olsun. 6 şiddetinde bir deprem oldu. Bakın buradan ders çıkaralım. Hepimiz hazırlıklı olmalıyız. 20 yıldır öylesine özel mesafeleri aldık ki. Kentsel dönüşümler, yapı güçlendirmelerini gerçekleştirdik. Bakın 6 şiddetindeki depreme rağmen yıkıntı çöküntü son derecede az.’ dedi.


ALLAH CUMHURBAŞKANIMIZDAN RAZI OLSUN


Türkiye’de son 20 yılda ciddi bir değişim ve dönüşüm süreci yaşandığı, devletin her vesile ve sebeple vatandaşın yanında olduğu, devlet – Millet dayanışmasının zirve noktaya taşındığını kaydeden Milletvekili Aydemir, ‘Muhalif bir kamera vatandaşa sesleniyor, ‘ne düşünüyorsunuz depremle ilgili’ olarak soruyor gazeteci. Aldığı cevap şu: ‘Allah cumhurbaşkanımızdan razı olsun, Allah Süleyman Soylu’dan razı olsun. Depremden hemen sonra bu oradaydılar’ diyor bakın. Devlet böyle. Bizim devlet anlayışımız bu. 1999 daki depremi hatırlayın. Adeta devlet enkazın altında kalmıştı Devletimiz elbette ayakta, biz devlete bir nakısa da gelsin istemeyiz ama kıyas yapmamız da önemli. Ama bir kıyas da koymak lazım. Bakın anında gece saat dörtte deprem oluyor. dört buçukta içişleri bakanımız orada. Hemen anında AFAD kapsamında bütün ekipler orada, ne yapılması gerekiyorsa onları yapıyoruz. Devleti böyle yönetiyoruz çünkü biz insanımızı seviyoruz, insanımıza duyduğumuz saygının sınırı yok.’ diye konuştu.


ŞEHİT ÖNKUZU’YA VEFA


23 Kasım 1970’de Ankara Erkek Teknik Yüksek Öğretmen Okulu’nda eğitim görürken vatan hainlerince pencereden atılarak şehit edilen Dursun Önkuzu’yu rahmet niyazıyla anan Milletvekili Aydemir, Destan Şairi Gençosmanoğlu’nun: ‘Önkuzu hey Önkuzu/ Önde gider Önkuzu/ Bu bayrak yere düşmez/Ölmedikçe son kuzu. ‘ dizelerini paylaştı. Aydemir, ‘Hakikat budur Allah’ın izniyle bu bayrağı hiç düşürmeyeceğiz. Bütün insanlığa ışık saçan bir bayrak, aleme nizam veren bir bayrak Türk Bayrağı. Şimdi o bayrak, Sayın Cumhurbaşkanımızın elinde ve biz de onun arkasında yürüyoruz. Daha da ilerilere götüreceğiz.’ dedi.


Kaynak: ErzurumGazetesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu