‘Atatürk’ü saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz’

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Rektör Çomaklı mesajında şu ifadelere yer verdi:


‘İnsan, dünyanın faniliği karşısında geride bıraktığı eserlerle anlam kazanır.  Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk savaş mağlubu bir milleti düşmana karşı askeri, köylüsü, kentlisi, kadını, erkeği ile topyekûn direnmek için ayağa kaldırarak esaretin yerine hürriyeti, himayenin yerine iradeyi, yok olmak yerine şahlanışı getirdi.


“Benim naçiz bedenim elbet bir gün toprak olacaktır ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” sözüne istinaden baki değerlerin fâni bedenlerden üstün olduğunu, ölenin yalnız beden olduğunu onun ruhunun aziz Türkiye Cumhuriyetinde vücut bulduğunu biliyoruz.  Binlerce şehit kanıyla, fedakârlık ve imanla kurulan Türkiye Cumhuriyetinin dünya durdukça payidar kalacağını bilerek fikirleri ve eserleri ile Türk Milletinin kalbinde yaşamaya devam eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 84. seneyi devriyesinde saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz.’


Kaynak: ErzurumGazetesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu