Atanmış bakanlara dokunulmazlık zırhı mı ?

Erzurum Gİddialara göre AK Parti iktidarı Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nde bakan olarak yer alan “bazı bakanların” milletvekili adayı olarak seçilmeleri durumunda dokunulmazlık zırhına kavuşacağı öne sürüldü.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın pazartesi günü partisinin MYK toplantısında verdiği “seçim startı” sonrası, AK Parti kulisleri de hareketlendi.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’ndeki “tartışmalı bazı isimlerin” milletvekili yapılarak, gelecek dönem için bu isimlere “dokunulmazlık zırhının kazandırılacağı” iddia edilirken AK Parti’nin kamuoyuna da “Güçlü isimlerle seçimlere giriyoruz” mesajını vermek istediği de kaydediliyor.

Cumhuriyet’ten Selda Güneysu’nun haberine göre, AK Parti kulislerinde, “mevcut kabine içindeki bazı bakanların 2023 seçimlerinde milletvekili adayı yapılacağı” konuşuluyor.

Bu durumun nedenlerinden birinin “AK Parti’nin bu seçimlerde işini şansa bırakmak istememesi” olduğu dillendiriliyor. Uzun süredir siyasette, “Erdoğan’ın seçimi kazanacağı ancak partisinin parlamentodaki ağırlıklı çoğunluğunu kaybedeceği” tartışmaları yapılıyordu. AK Parti’nin, “çoğunluğu koruma” hamlelerinden birinin de bazı bakanların milletvekili adayı yapılarak kamuoyuna “AK Parti, güçlü bir ekiple geliyor” mesajını vermek olduğunu kaydediliyor.

Kaynak: GazeteGüncel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu