AK Partili Hamza Dağ …’de | ”2023’te yapılacak hiçbir seçim erken değildir” – Son Dakika Türkiye Haberleri

Son dakika haberi! 

Siyasetin önemli gündem maddelerinden biri seçim tarihi…

… canlı yayınında Funda Görey’in sorularını yanıtlayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ konuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Üniversite sınavı ve hac tarihi gibi nedenlerle haziran ayının seçimler için uygun olmadığını söyleyen Dağ, “Bu sebeplerden kaynaklı seçim tarihinin güncellenmesi noktasında biz de müzakere ediyoruz” dedi.

“2023 yılında yapılacak hiçbir seçim erken seçim değildir” diyen Hamza Dağ, seçim kararının Meclis’te alınabilmesi için 360 milletvekilinin oyu gerektiğini hatırlattı. Dağ, aksi halde Cumhurbaşkanının seçim tarihi konusunda karar alabileceğini söyledi.

SİYASETTE İHA-SİHA POLEMİĞİ

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın Baykar’a yönelik açıklamaları tartışılıyor. Bu şirketin özel olarak desteklendiği ve dokunulmaz hale getirildiği iddialarına yönelik değerlendirmelerde bulunan Dağ, Babacan’a tepki gösterdi. Dağ, ”Burada bir siyasi duruş söz konusu değil.” dedi.

”ORTAK YETKİ” TARTIŞMASI

Hamza Dağ, Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu’nın açıklamalarıyla başlayan ‘siyasette ortak yetki’ tartışmalarına da değindi. Cumhurbaşkanının yetki ve sorumluluklarının paylaşılmasının “Bu demokrasinin geldiği noktaya ters bir durum” diyen Dağ, “Kendi içlerinde de bu konuda çelişki var. Anadolu’da bir tabir vardır, çift kazık yere batmaz. Altı kazık hiç batmaz.” değerlendirmesi yaptı.

20 yılın sonunda yeni bir hikaye ortaya koyduklarını belirten Hamza Dağ, ”2023’ten sonra dünyada Türkiye konuşulacak.” dedi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu