Ahmet Tevfik İleri rahmet niyazlarıyla anıldı

Milli Eğitim Eski Bakanı Ahmet Tevfik İleri, vefatının 60. yılında adının verildiği Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde düzenlenen programla anıldı. Programda İstiklal Marşı okunurken lisenin öğrencisi tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti gerçekleştirildi. Tevfik İleri’nin anma programına katılan torunu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer İleri, dedesinden bahsederek, “Tevfik İleri’nin devlet adamlığı, siyasetçiliği hayatı süresince, hayata geçirdiği çalışmaların önemli bir kısmı ve kendisinin en çok değer atfettiği hizmetleri hakikaten gençliğe dokunan çalışmalardı” dedi.

“İMAM HATİP LİSELERİ, EĞİTİM HAYATIMIZ AÇISINDAN SON DERECEDE ÖNEMLİ”

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Ahmet Emre Bilgili, İmam Hatip liselerinin önemine değinerek, “İmam Hatip liseleri, eğitim hayatımız açısından son derecede önemli. İmam Hatipler günümüzde artık çok başarılı öğrenciler yetiştiriyorlar. Bunda Cumhurbaşkanı’nın İmam Hatip okullarına özel bir önem vermesi de kaynaklanıyor. Ama aynı zamanda bizim İmam Hatiplik ruhu dediğimiz ruhu hep birlikte yaşatırsak aslında bütün felsefe orada” diye konuştu.

“İMAM HATİP ÖĞRENCİLERİ SADECE DİN HİZMETİ YAPSIN DİYE DEĞİL, DEVLETE HİZMET ETSİN DİYE YETİŞTİRİLİYOR”

Ankara Valisi Vasip Şahin de İmam Hatip liselerinin zor şartlarda kurulduğunu ifade ederek, “Buradaki öğrencilerimiz sadece dini hizmeti yapsın diye, sadece imamlık, hatiplik yapsın diye yetişmiyorlar. Bu milletin değerleriyle, kültürüyle, inancıyla mücehhez bir şekilde her alanda millete, vatanın ve devletin geleceğine hizmet etsinler diye yetiştiriliyorsunuz. Bu bilinçte, bu farkındalıkta hareket etme ve kendinizi ona göre geleceğe hazırlama göreviyle mükellefsiniz” sözlerine yer verdi.

Şiir okunması, musiki dinletisi ve tiyatro ile devam eden programa, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Sinan Aksu, Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretim Genel Müdürü Nazif Yılmaz ile birçok davetli, öğretmen ve öğrenci katıldı.


 


Kaynak:ErzurumGazetesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu