Ahmet Hakan AKP’lileri O Parti İçin Uyardı!

Erzurum Güncel- İktidara yakın yayın politikasıyla bilinen Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan, AKP yanlısı bazı isimlerin İstanbul seçimleri için yanlış propaganda yaptıklarını savundu. Ahmet Hakan, iddia ettiği yanlış propaganda sonucu DEM Parti seçmeninin CHP’ye yöneleceğine vurgu yaptı.

İstanbul’da DEM Parti ile CHP arasında sınırlı bir işbirliği olduğunu belirten Hakan, “CHP’nin DEM’le yaptığı sınırlı işbirliğini vurgulamak adına Meral Danış Beştaş’ın adaylığını ya önemsizleştiriyorlar ya da görmezden geliyorlar” dedi. Hakan bu durumun iki sonuca yol açtığını öne sürdü.

‘YANLIŞ PROPAGANDA YAPIYORLAR’

Ahmet Hakan’ın yazısındaki ilgili kısım şöyle: “DEM’in İstanbul’da bir adayı var: Meral Danış Beştaş.

Bu arada CHP’nin İstanbul’un bazı ilçelerinde DEM’le sınırlı işbirliği var.

AK Parti yanlısı bazı isimlerin yanlış propagandası şu:

CHP’nin DEM’le yaptığı sınırlı işbirliğini vurgulamak adına Meral Danış Beştaş’ın adaylığını ya önemsizleştiriyorlar ya da görmezden geliyorlar.

‘CHP’Yİ ADRES GÖSTERİYORLAR’

Ahmet Hakan bu durumun iki sonuca ulaştığını söyleyerek sıraladı;

– BİR: Meral Danış Beştaş olgusunun gözlerden kaçırılmasına neden oluyor. – İKİ: DEM seçmenine adres olarak CHP’nin gösterilmesine neden oluyor.

Bu AK Parti açısından yanlış bir propagandadır. Doğru propaganda şudur:

CHP’nin DEM’le yaptığı sınırlı işbirliğine dikkat çektiğin kadar DEM’in İstanbul’da aday çıkardığına da dikkat çekeceksin.” açıklamasında bulundu.

Kaynak: GazeteGüncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu