Zona Ağrısına Ne İyi Gelir?

Zona ağrısına ne iyi gelir? Zona, en acı verici rahatsızlıkların başında gelen. Farklı nedenlerden dolayı ortaya çıkmakta. Birden çok tedavi yolu var. Elbette bunların içinde en çok merak edilen; bitkisel olan yöntemler. Bunların neler olduğunu yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Zona Nedir?

Zona; herpes zoster adıyla bilinen, duyusal sinir hücrelerinin olduğun yeri ağrılı bir biçimde tutan ve döküntüye neden olan bir hastalıktır. Genellikle ortaya çıkışı sırasında çok şiddetli ağrı görülür. Bunun yanı sıra kişide hem halsizlik hem de ateşe sebebiyet vermektedir. Hastalığın diğer belirtilerinin arasında öbek öbek olarak tanımlanmış olan kızarıklar dikkat çeker. Ayrıca çok şiddetli bir kaşıntı da söz konusudur. Zaman zaman lenf bezlerinde şişme de görülmüştür.

Zona Ağrısı Nasıl Geçer?

Zona ağrısına ne iyi gelir: Özel bir biçimde hazırlanan kür ile bu sorundan kurtulmak mümkün. 1 tutam kadar melisa otu, 5 ya da 6 adet karabaş otu ve son olarak 1 bardak dolusu kaynamış olan suyun kullanımı şarttır. Otları suyun içine katın ve demleyin. 7 dakika sonra bunu alarak süzün. Ardından akşam yemeğinden hemen önce yiyin. Arada en az birkaç saatlik boşluğun olması gerekiyor. Bunun yanı sıra yemek sonrasında içmek de mümkündür. Meyan kökü ile zona ağrısı tedavisi söz konusudur. Çünkü bu bitki doğaldır. İki temel faydası vardır. Bunlardan birisi iltihabın kesilmesini sağlamak şeklinde iken diğeri ise ağrının ortadan kaldırılmasıdır. Bundan dolayı zona hastaları tarafından çok sık kullanılır. Meyan kökünü güzel bir biçimde kaynatmak şarttır. Hemen ardından ılık bir haldeyken bunu alın ve zonanın olduğu yerlere sürün. Bu konuda yapılmış olan birçok araştırma ve deneyimler, bu metodun işe yaradığını kanıtlamıştır. Zona ağrısının giderilmesi konusunda sarımsak son derece farklı bir yere sahiptir. Direk olarak ağrıyı yok eder. Kesinlikle ürünün çiğ bir biçimde tüketilmesi gerekir. Tamamen doğal bir antibiyotik olmasından dolayı avantaj sağlar. Zona tedavisi için aynı zamanda balın kullanımı da mümkündür. Bal, insanların bağışıklık sistemini güçlendirme konusunda kanıtlanmış olan etkiye sahiptir. Zona hastalığı olan kişilerin sabahları bal yemesi tavsiye edilir. Ancak tercih edilecek olan ürünün hem doğal hem de katkı madde içermemesi her daim tavsiye edilir. Böylelikle daha iyi bir sonuç almak mümkündür.

Zona Çeşitleri Nelerdir?

Zona çeşitleri arasında yer alan Ramsey Hunt; özellikle dış kulak olarak bilinen yerde ortaya çıkar. Bunun tedavisinin yapılmaması durumunda yüz felci söz konusu olabilir. Oral zona ise burun, çene, diş ve yanakta görülür. Kranial zona; boyun ve baş kısmını tutar. Son olarak alın, göz ve boyunun çevresinde görülen zona türlerinin de olduğunu hemen ifade edelim. Zona ağrısına ne iyi gelir: Özellikle karabaş ve melisa otundan hazırlanmış olan kürü kullanmak sonuç verir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu