Yunus Sezer kimdir? AFAD başkanı Yunus Sezer kaç yaşında, nereli? Yunus Sezer hayatı ve biyografisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Kırıkkale Valisi iken AFAD Başkanlığına getirilen Yunus Sezer, merak edilen isimlerin başında geliyor. Zaman zaman yaptığı açıklama ve yorumlarıyla ismi öne çıkan AFAD Başkanı Yunus Sezer, internette araştırılan isimlerden. Peki Yunus Sezer kimdir? AFAD başkanı Yunus Sezer kaç yaşında, nereli? Yunus Sezer hayatı ve biyografisi… Detaylar haberimizde.

AFAD BAŞKANI YUNUS SEZER KİMDİR?

Yunus Sezer, 10 Nisan 1978 yılında Erzurum’un İspir ilçesinde dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini Erzurum Atatürk İlköğretim ve Atatürk Lisesinde tamamlayan Sezer, 2000 yılında Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu.

Evli ve 3 çocuk babası olup iyi derecede İngilizce bilen Sezer, 2001’de kaymakam adayı olarak mesleğe başladı ve sırasıyla Edirne Lalapaşa Kaymakam Vekilliği, İzmir Beydağ Kaymakam Vekilliği, İngiltere’de yurt dışı stajı, Giresun Alucra Kaymakamlığı, Sivas Altınyayla Kaymakamlığı, Siirt Vali Yardımcılığı, Diyarbakır Silvan Kaymakamlığı, Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünde Daire Başkanlığı, bakan danışmanlığı, İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı yaptı. Sezer, 26 Ekim 2018’de Kırıkkale Valiliğine atanmıştı.

Haberler.com – Gündem

Haberi Kaydet

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu