YSK kararını verdi!

Erzurum Güncel-  Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, seçime sayılı günler kala adaylıktan çekilmişti. İnce’nin kararı sonrası verilen oylarla ilgili gözler Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) vereceği karara çevrilmişti. Gelen son bilgiye göre YSK, Muharrem İnce’ye verilen oylarla ilgili kararını verdi.

Halk TV’de Serhan Asker’in hazırlayıp sunduğu Görkemli Hatıralar programına katılan CHP Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, YSK’nın kararını duyurdu.

Erkek, YSK’nın oy birliğiyle Muharrem İnce’ye verilen oyların geçerli sayılacağını oy birliğiyle karar verdiğini duyurdu.

YSK Başkanı’ndan Açıklama

YSK Başkanı Ahmet Yener, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin cumhurbaşkanı adaylığından çekilme başvurusuna ilişkin basın mensuplarına açıklamada bulundu.

Yener, Muharrem İnce’nin çekilme dilekçesinin dün YSK’ya ulaştığını hatırlattı. Yener, Kurul’un bugün yaptığı toplantıda İnce’nin çekilme başvurusunun ele alındığını belirtti. 6271 sayılı Cumhurbaşkanı Seçimi Kanunu’nun 12’nci maddesinin; aday listesinin Resmi Gazete’de ilanından sonra yapılan cumhurbaşkanlığı adaylığından çekilmelerin geçerli olmayacağına ilişkin olduğunu ifade eden Yener, “6271 sayılı yasanın ilgili maddeleri ve 298 sayılı yasanın ilgili maddeleri değerlendirilmiş ve kurulumuz yapığı toplantı sonucunda oy birliği ile Sayın Muharrem İnce’nin cumhurbaşkanlığı adaylığından çekilmesinin 1’inci oylamadan sonra geçerli olduğu ve bu süreçte Sayın Muharrem İnce’ye verilen oyların geçerli oy olarak kabul edilmesi sonucuna varmıştır. Seçim ile ilgili de tüm tedbirlerin alındığını paylaşırız” dedi.

Kaynak: GazeteGüncel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu