Wi-Fi 6E ve Bluetooth 5.2 geliyor

Qualcomm bunları entegre ederek 3.6Gbps’ye kadar pik hızlara ulaşmayı başardığını belirtiyor. Ayrıca bu teknoloji ile ultra düşük gecikme süresi ve gelişmiş ses özellikleri gerektiren uygulamalarda performans artışı sağlanıyor.

Her iki sistem de Qualcomm 4K QAM (2.4, 5 ve 6 GHz için), 5 ve 6GHz bantlarında 160MHz desteği ve akıllı anahtarlama özelliklerine sahip ikinci bir Bluetooth anteni uygulayan entegre Bluetooth 5.2 gibi çeşitli özelliklere sahip.

Gelişmiş Bluetooth güvenilirliği ve menzili ile birlikte Bluetooth 5.2 teknolojisi Qualcomm aptX Adaptive ve Qualcomm aptX Voice‘u da besliyor. FastConnect 6900, 3.6Gbps pik hızlarıyla sonuçlanan 4 akışlı Çift Bantlı Eşzamanlı (DBS) gibi ek özelliklere sahip.

Yeni sistemler gecikme süresi, kapasite ve ağ verimliliğinde iyileştirmelerle birlikte geliyor. Platformların ultra düşük gecikme süresinin kullanılması, mobil oyunlarda ve XR uygulamalarında çoklu kullanım durumlarına olanak tanıyor. Qualcomm, sıkışık ortamlarda oyun deneyimini iyileştirebilecek 8 kata kadar gecikme süresi azaltabileceğini iddia ediyor.

Son olarak FastConnect 6900 ve 6700 çözümlerinin 2020’nin ikinci yarısında üretilmeye başlanacağını ve 2021 yılına doğru bu çözümleri görebileceğimizi belirtelim.

Qualcomm’un başkan yardımcısı ve genel müdürü Dino Bekis, mobil ve bilgi işlem bağlantısı hakkında; “FastConnect 6900 ve 6700 çözümlerinin piyasaya sürülmesiyle Qualcomm Technologies, Wi-Fi 6’nın gücünü 6 GHz bandına genişleterek ve en yeni entegre Bluetooth 5.2 özellikleri ile kablosuz sesi geliştirerek mobil deneyimi yeniden tanımlıyor. Bu yenilikler, paketten daha da uzaklaşmamızı ve birden fazla akıllı telefon katmanında küresel olarak benimsenmesini hızlandırmak için optimize edilmiş bir bağlantı portföyü sunmamızı sağlıyor.” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu