WBC Değeri Düşüklüğüne Ne İyi Gelir?

Wbc değeri düşüklüğüne ne iyi gelir: Wbc, White Blood Cell, yani beyaz kan hücreleri olarak bilinen son derece hayati derecede öneme sahip bir yapıdır. Farklı nedenlerden dolayı düşer. Böyle durumlarda yapılacak olanlar haberimizin içeriğinde dikkat çekiyor.

Wbc Nedir?

Wbc; beyaz kan demektir. Bir diğer adı ise akyuvardır. Özellikle bağışıklık sisteminin içinde olmasından dolayı çok kritik bir göreve sahiptir. Çünkü en temel görevi hastalıklara karşı vücudu korumak, direnci yukarıda tutmaktır. Zaman zaman farklı nedenlerden dolayı düşmesi mümkündür.

Wbc Düşüklüğü Belirtileri Nelerdir?

Wbc değeri düşüklüğü belirtileri içinde halsizlik ve yorgunluk durumu en çok karşımıza çıkan şeylerin başında gelmekte. Bunun yanı sıra zaman zaman kişide çok yüksek ateş da görülür. Gece yaşanan terlemeler ise bir diğer belirtidir. Kemik ve eklem ağrılarının görülmesine aynı zamanda çok hızlı kilo kayıpları da eşlik eder. Aynı zamanda wbc düşük olduğu vakit vücudun çok değişik yerlerinde morarma da ortaya çıkabilir.

Wbc Düşüklüğü Neden Olur?

Wbc düşüklüğü sebepleri şöyledir;

Hiv, bu değerlerin düşmesinin nedenleri içindedir. Veremden dolayı bu durum ortaya çıkabilir. Son derece basit olan bir gripten ötürü Wbc düşüklüğü görülebilir. Bunun yanı sıra kemik iliği kanseri, romatizma kaynaklı birtakım hastalıklardan dolayı da yine bu durum gerçekleşebilir. Yani hem ciddi hem de çok ciddi olmayan birden çok gerekçe vardır.

Wbc Düşüklüğüne İyi Gelen Şeyler Nelerdir?

Wbc değeri düşüklüğüne ne iyi gelir: Beyaz kan olarak da bilinen Wbc değerlerini yükseltebilmek için E vitaminin bol olduğu ürünleri tüketmek gerekir. Bunların içinde ceviz son derece sık tercih edilen bir besindir. E vitamini yönünden ne kadar çok zengin olduğu yapılan araştırmalarla kanıtlanmıştır. Beyaz kan seviyesini yükseltmek için yoğurt yemek son derece faydalı bir iş olacaktır. İçinde kalsiyum ve çinko yer alır. Böylelikle düşmüş olan değerlerin yükselmesinde büyük bir avantaj sağlar. Sarımsak, beyaz kan düşüklüğü gibi bir sorunla karşı karşıya kalmış kişilerin problemini en kısa süre içinde çözebilmektedir. Tüketimi konusunda iki farklı opsiyon vardır. Bunlardan birisi çiğ yemektir. Aynı zamanda pişirildikten sonra tüketilmesi de işe yarar. Genel olarak çiğ tüketilmesi tavsiye edilir. Beyaz kan seviyesini yukarı çekmek için portakal kullanımı da söz konusudur. Özellikle C vitamini yönünden çok zengin olması büyük bir avantaj olarak dikkat çeker. Bunun tüketimini gün içinde birkaç defa olacak şekilde yapmak gerekir. Yeşil sebze tüketimi de bu değerlerin düşmüş olduğu durumlarda tavsiye edilir. Özellikle bu konuda brokoli son derece iyi bir seçim olacaktır.

Wbc değeri düşüklüğüne ne iyi gelir: Üzüm ve çilek gibi ürünlerin tüketilmesi de yine sorununun çözümü için izlenecek yolların arasındadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu