Vazelin ve Limon ile Çatlak Topuklara Son

Çatlamış ayak topukları, hem görünüş açısından hem de verdiği rahatsızlık nedeniyle hoşumuza gitmez. En pratik ve kolay topuk çatlağı gideren bakım maskesi için içeriğimize göz atın.

Topuk çatlağı, ayak sağlığı açısından çok da iyi olmayan neticeler doğurabilir. Peki topuk çatlağına iyi gelen maskeler nelerdir? Gelin birlikte bakalım.

VAZELİN VE LİMON MASKESİ

Vazelin ve limon suyunun iyi gelmediği şey neredeyse yok gibidir. Sertlikleri yumuşatır ve çatlama sorununuzu gözle görülür biçimde iyileştirir. 

Hazırlanışı

Ayaklarınızı biraz tuz attığınız ılık suda 20 dakika süre ile bekletin.Ayaklarınızı güzelce kurutun ve sonra bir yemek kaşığı kadar limon suyu ve biraz da vazelini karıştırıp uygulayın. Çorap giyip üstünü kapatın ve bütün gece işlemesi için sabaha dek bekleyin.

ÇATLAK TOPUKLAR İÇİN BAL

Bal cilde pek çok faydası olan doğal bir besindir, kurumuş ve çatlamış bölgeleri nemlendirmek ve yumuşatmak adına cilde kullanılabilir. 

Hazırlanışı

Bir bardak balı bir litre kadar ılık suyla birleştirin.Ayaklarınızı bu karışımın içerisinde 15-20 dakika süre ile bekletin, bununla beraber yavaşça masaj yapın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu