Uyku Kalitesini Artırarak Kilo Vermenizi Sağlar!

Yatmadan bir bardak süt içmek uyku kalitenizi artırarak kilo vermenize yardımcı olur. Sizin için gece uyumadan önce içilen bir bardak sütün vücuda olan faydalarını bir araya getirdik. İşte detaylar…

UYKU KALİTENİZİ ARTIRIR

Yapılan birçok çalışma, süt içmenin uyku kalitesini artırdığını göstermiştir. Süt, daha kolay ve daha hızlı bir şekilde uykuya dalmanıza yardımcı olan triptofan ve melatonin içermektedir. Triptofan, serotonin üretiminde önemli bir yere sahiptir ve bu da ruh halinizin yükselmesine, rahatlamanıza ve aynı zamanda melatonin salgılanması için oldukça önemlidir. Melatonin, sirkadiyen ritmini düzenleyerek uykuya hazırlanmanızı sağlar. Araştırmalar, melatonin ve triptofan takviyeleri almanın uyku zamanında kötüleşebilecek anksiyete ve depresyonu azaltabileceğini ortaya koymuştur.

HARİKA BİR PROTEİN KAYNAĞIDIR

Akşam yemeğini erken yerseniz, gece uyumakta zorluk çekebilirsiniz. Gecenin geç saatlerinde mideniz açlıktan rahatsız olacağı için uyanmanıza neden olabilir. Bu yüzden yatmadan önce bir bardak süt içmeyi deneyebilirsiniz.

PSİKOLOJİK BİR YÖNÜ VARDIR

Yatmadan önce süt içmek uykuya dalmayı kolaylaştırır çünkü bu, rahatlamanıza ve yatmaya hazırlanmanıza yardımcı olan bir gece ritüeline dönüşür. Başka bir teoriye göre de ılık süt içmek çocukken süt içmeyi hatırlattığı için bu da güzel anıları beraberinde getirir ve sakinleştirici bir etkiye sahip olabilir.

KİLO VERMENİZE YARDIMCI OLABİLİR

Uyku kalitesinin kötü olması fazla kilo almanıza yol açabilir. Bu nedenle onu iyileştirmek normal kilonuza dönmenize yardımcı olur. Yani süt içmek uyku kalitenizi düzeltirken kilo vermenize de yardımcı olur. Süt aynı zamanda besleyici proteinlerle dolu olduğu için, gece geç saatte atıştırmanın yerine geçerek kilo almanızda engel olur.

YAĞSIZ KAS KÜTLESİNİ ARTIRABİLİR

Süt, kazein ve peynir altı suyu adı verilen proteinler içermektedir. Birkaç çalışma, akşamları kazein ve peynir altı suyu proteini tüketmenin gece boyunca kas protein sentezini artırabileceğini ortaya koymuştur.

İLİşKİLİ HABERLER Kilo Verirken Sıklıkla Yapılan Hatalar

Kilo Verirken Sıklıkla Yapılan Hatalar

Uyku Kalitesini Artıran Besinler

Uyku Kalitesini Artıran Besinler

Hamilelikte Uykuyu Kaçıran 7 Neden

Hamilelikte Uykuyu Kaçıran 7 Neden

Öğle Uykusu Verimliliği Artırır

Öğle Uykusu Verimliliği Artırır

İLİşKİLİ GALERİLER Az Uykuyla Verimli Bir Gün Nasıl Geçirilir?

Az Uykuyla Verimli Bir Gün Nasıl Geçirilir?

Bu Doğal Yağlar Uyku Kalitesini Arttırıyor

Bu Doğal Yağlar Uyku Kalitesini Arttırıyor

Uykuya Dalmanızı Kolaylaştıracak Aromatik Yağlar

Uykuya Dalmanızı Kolaylaştıracak Aromatik Yağlar

Diyet Yapmadan Kilo Vermenin Yolları

Diyet Yapmadan Kilo Vermenin Yolları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu