Ütü Yanığına Ne İyi Gelir?

Ütü yanığına ne iyi gelir? Özellikle kadınların zaman zaman karşılaşmış oldukları ütü yanıkları son derece rahatsız edici bir durumdur. Dikkatsizlikten kaynaklı olan bu tip sorunların çözümünde birden çok yol söz konusu. Bunların arasında özellikle doğal olan yöntemler sayesinde problemden en kısa zaman dilimi içinde kurtulun.

Ütü Yanığı Nasıl Olur?

Ütü yanığı genellikle dikkatsizlikten kaynaklı yaşanan bir kazadır. Zaman zaman ortaya çıkabilen bir durumdur. Özellikle bu ev işini yaparken birçok kişinin unutkanlığının ardından ortaya çıkar. Bundan dolayı vücudun farklı yerlerinde yanıklar olabilir.

Yanık Dereceleri Nasıldır?

Ütü yanığının dereceleri aynı değildir. Deriyle ne kadarlık bir süre boyunca temas ettiği son derce önemlidir. Özellikle çok kısa süre içinde geçenlere birinci derecede yanık denir. Bunların şiddeti yüksek değildir. Dış tabakada yer alır. İkinci derece olan ise biraz daha derinde olmasıyla dikkat çeker. Bunun yanı sıra derinin hem üst hem de alt kısmına zarar veren yanıklar da vardır ve bunlar üçüncü derecedir. Tüm bunlara ek olarak en ciddi olanları dördüncü derecedir.

Ütü Yanığına İyi Gelen Doğal Yöntemler Neler?

Ütü yanığına ne iyi gelir: Tam anlamıyla mucizevi bir özelliğe sahip olmasıyla dikkat çeken Aloe Vera, her türlü yanıkta olduğu gibi ütü kaynaklı olanda da son derece başarılı bir iş çıkarıyor. Çünkü bunun içinde yer alan özel maddelerden dolayı iyileşme kısa süre içinde sağlanmakta. Bu bitkinin yaprağı üzerinden hemen jeli alın. Yanık olan yerin üstüne bunu koyun. Ütü yanığına karşı aynı zamanda bal ile çözüm üretmek mümkün. Bu doğal yiyecek özellikle yaraları dezenfekte edebilme özelliğine sahip olduğu için tercih ediliyor. Buna ek olarak iz kalmasının da önüne geçiyor. Kullanımı ise çok basit. Bunu hemen bir beze dökün. Daha sonra yanık olan yerin üstüne son derece dikkatli bir şekilde sarın. Gün içinde sargının 3 ya da 4 kere değiştirilmesi her daim tavsiye edilen bir durumdur. Özellikle ağrılardan yakınan kişiler için en iyi yöntem patatestir. Bunun mutlaka çiğ olması şarttır. Üstelik bu ürün sayesinde olası kabarcıkların önüne de geçmek mümkün olacaktır. Hemen bir patatesi ortadan ikiye kesin. Daha sonra sulu olan kısmını yanığın olduğu yerin üstüne koyun. Böylelikle yanık sorunundan kurtulmuş olacaksınız.

Ütü yanığına ne iyi gelir: Siyah çay sayesinde bu sorundan kurtulmak kolaydır. Bunun içinde yer alan ve özel olan tanin maddesi büyük bir avantaj sağlar. Böylelikle ısıyı aşağıya çeker. Yaranın böylelikle daha kolay bir biçimde iyileşmesi mümkün olacaktır.  Son olarak sirkenin de kullanıldığını hemen söyleyelim. Bunun aynı zamanda antiseptik bir özelliği vardır. Yani yanığın mikrop kapması gibi bir durum söz konusu olmaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu