Ukrayna: Kırım’daki Rus üslerini biz vurduk

Ukrayna: Kırım’daki Rus üslerini biz vurduk

Ukraynalı yetkililer, Kırım’daki Rus üslerinin ağustosta Ukrayna füzeleriyle vurulduğunu doğruladı.

Ukraynskaya Pravda sitesinde yer alan habere göre, Ukrayna Genelkurmay Başkanı Valeriy Zalujniy, Ukrayna Parlamentosu Verhovnaya Rada’nın Ulusal Güvenlik Komitesi Birinci Yardımcısı Mihayil Zabrodskiy ile Ukrayna Devlet Haber Ajansı Ukrinform için makale kaleme aldı.

“2023’te askeri kampanyanın sağlanması için perspektifler: Ukrayna bakışı” konulu makalede, yetkililer Kırım’daki Rus üslerinin ağustosta Ukrayna füzeleriyle vurulduğunu doğruladı.
Geçen ay, Rus ordusunun kontrolündeki Kırım, Saki hava üssünde art arta patlamalar yaşanmıştı. Rusya, patlamaların mühimmat deposundaki bir kazadan meydana geldiğini öne sürmüştü.

“BİR DİZİ BAŞARILI FÜZE SALDIRISI GERÇEKLEŞTİRDİK”

Makalede, Ukrayna Silahlı Kuvvetlerinin fiziksel anlamda Kırım topraklarına yönelik başarılı çabalarının durumu değiştirebileceğini gösterdiğine işaret edilerek, “Bu yaklaşımın doğruluğuna ikna edici bir örnek, bu yıl Ukrayna Silahlı Kuvvetlerinin savaş halini fiziksel olarak işgal altındaki Kırım topraklarına taşıması oldu. Burada Saki havaalanı başta olmak üzere düşmanın Kırım’daki hava üslerine bir dizi başarılı füze saldırısından bahsediyoruz” ifadesine yer verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu