Türkiye’nin ilk şehir içi kuluçka merkezi “Cube Beyoğlu” açıldı – Son Dakika Teknoloji Haberleri

CUBE BEYOĞLU

Cube Beyoğlu Uydu Kuluçka Merkezi, Teknopark İstanbul’un yanal açılım projesi çerçevesinde İstiklal Caddesi’nde Türkiye’nin ilk şehir içi uydu kuluçka merkezi olarak hayata geçti.

Beyoğlu Belediyesi ile Teknopark İstanbul ortaklığında hayata geçirilen projede, Türkiye’de teknik altyapısı en güçlü olan Boğaziçi Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Ortadoğu Teknik Üniversitesi de yer alıyor.

Merkez, teknoloji tabanlı girişimcilerin inovasyon, teknoloji ve girişimcilik alanlarında faaliyet göstermeleri için gerekli olan tüm kaynaklara erişim sağlayarak, Türkiye’nin teknolojik gelişimine katkıda bulunacak.

İstiklal Caddesi Mis Sokak’taki tarihi binada hizmet verecek Cube Beyoğlu’nda yapay zeka, dijital sanat, simülasyon, oyun, artırılmış gerçeklik, VR ve mobil uygulama tematik alanlarına yoğunlaşılacak.

Merkez, genç girişimcilerin teknoloji tabanlı fikirlerini hayata geçirmelerine yardımcı olmak ve teknoloji tabanlı girişimcilerin işlerini başlatmaları, büyütmeleri ve geliştirmeleri için gerekli olan altyapı, mentorluk, eğitim ve destek sağlamayı hedefliyor.

“400 GİRİŞİMCİYE HİZMET VERECEK”

Cube Beyoğlu; “eğitim ve etkinlikler”, “mentorluk desteği”, “akademik ve teknik danışmanlık”, “girişim analizi ve teknik analizler”, “ulusal ve uluslararası yatırımcı ve firmalara erişim”, “veritabanlarına erişim”, “TTO destekleri”, “teknopark vergi ve avantajları” gibi birçok alanda imkan ve destek sağlayacak.

Toplam 2 bin 500 metrekare alanda aynı anda 400 girişimci kuruluşa hizmet verecek merkezde girişimciler için ofis ve laboratuvar alanları, prototip üretim alanları, toplantı ve sunum odaları, mentorluk hizmetleri, pazarlama ve finansal danışmanlık hizmetleri gibi hizmetler sunulacak. Ayrıca, girişimcilerin diğer teknoloji girişimcileri ve yatırımcılarla bağlantı kurmalarına ve iş birliği yapmalarına olanak tanıyan bir sosyal ağ da yer alacak.

Teknopark İstanbul’un geniş kaynaklarından yararlanarak girişimcilerin başarılı olmalarını hedefleyen Cube Beyoğlu, özellikle uzay teknolojileri alanında çalışan girişimciler için de bir hizmet sunacak. Bu girişimciler, uzay teknolojileri alanında çalışmak için gerekli olan altyapı, ekipman ve uzmanlık desteğine erişim sağlayabilecek.


…’yi sosyal medyadan takip edin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu