Transfer tahtasını açmak için 3,5 milyon Euro’ya ihtiyaç var

Erzurum Güncel- Spor Toto 1. Ligde Yaz Transfer Tescil Dönemi yarın akşam bitiyor. Ancak Erzurumspor transferi açamıyor.

Kulüp Başkanı Ahmet Dal, 15 yabancı futbolcu ve muhatapları ile 5 kulübün anlaşmaya yanaşmadıklarını ve alacaklarını faizleriyle birlikte tahsil etmek istedikleri için transfer tahtasını açamadıklarını söyledi.

Dal, “Biz aylardır transfer tahtasını açmak için uğraş veriyoru, 25-30 milyon arasında bir kaynakla tahtayı açmayı planlıyorduk. Bugün yabancı futbolcular ve 5 kulüp bizimle anlaşmaya yanaşmayınca transfer tahtasını açamadık” dedi.

65 milyon bizim bir sezonluk giderimiz

Mavi-beyazlı kulübün başkanı Ahmet Dal, “Transfer yasağını kaldırmak için 3,5 milyon Euro’ya  ihtiyaç var. Oysa bizim 10 aylık sezon giderimiz 65 milyon.  Bu şartlarda transfer tahtasını nasıl açabiliriz ki?” diye konuştu.

Sekmen Başkan’dan 10 milyonluk destek

Bu arada Onursal Başkan Mehmet Sekmen, bir kez daha Mavi-beyazlı kulübe el attı. Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Dadaşların temsilcisine 10 milyonluk bir maddi kaynak oluşturdu. Sekmen’in oluşturduğu kaynakla mevcut takıma ödeme yapılacak. Nurullah Pala /Pusula

Kaynak: GazeteGüncel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu