Tıbbı Maskeler Buna Neden Oluyor!

Coronavirüsünden korunmak için takılan tıbbi maskenin altında cildiniz uzun süre havasız kalacağından akne oluşumuna neden olur. Peki, bunu önüne geçmek için ne yapmak gerekir? Maske taktığınız cilde nasıl bakım yapmak gerekir? İşte detaylar…

Uzmanlar, yüzü kapatan her şeyin sivilceye neden olabileceğini söylüyor. Özellikle pandemi sürecindeki karantina durumu, işsizlik, stres, kaygı ve sıkıntılar cilt problemlerinin tetiklenmesine neden oldu. Ancak birtakım cilt bakım ürünleri ile bu sorunların üstesinden gelebilirsiniz.

AKNEYE KARŞI YÜZ YIKAMA TAVSİYESİ

Tahriş oluşumunu engellemek için yüzünüzü nazik bir temizleyici ile birlikte yıkamanız tavsiye edilir. Bunun için akneye iyi gelen alfa-hidroksi ya da beta-hidroksi asitleri içeren temizleyicilerden yardım alabilirsiniz.

Yüzünüzün çok fazla ısındığını ya da terlediğini hissederseniz içeriğinde cadı fındığı bulunan mendil, krem, sprey gibi ürünler kullanabilirsiniz.

Buradaki asıl amaç, cildinizde daha az bakteri ile daha temiz bir ortam oluşturmaktır. Bu sayede lekelerin ortaya çıkma olasılığını da azaltır.

MASKENİN YÜZÜNÜZE DEĞDİĞİ BÖLGEYİ BU ŞEKİLDE TEMİZLEYİN!

Maskenin yüzünüz ile temas ettiği bölgeyi antibakteriyel bir tonik yardımı ile günde 1 veya 2 kez temizleyebilirsiniz. Bu sayede cildinizde sivilce veya leke oluşumunun önüne geçmiş olursunuz.

Bu hususta perioral dermatit tedavisi için kullanılan kükürt maskelerinden de yardım alabilirsiniz.

NEMLENDİRİCİ ŞART!

Gece olduğunda ise salisilik asit tedavisi yardımcınız olacaktır. Fakat asidi uygulamadan önce cildinizi derinlemesine temizlemeniz gerektiğini unutmamalısınız.

Son olarak da havayla teması az olduğu için mikrop ve bakteri birikme olasılığı daha fazla olan cildinizi iyice temizledikten sonra mutlaka nemlendirmeniz gerekmektedir.

İLİşKİLİ HABERLER Maske Kullanımında Bu Yanlışı Yapmayın

Maske Kullanımında Bu Yanlışı Yapmayın

Meclis'te Renkli Maske Modası

Meclis’te Renkli Maske Modası

Kanada'da Coronavirüste Son Durum

Kanada’da Coronavirüste Son Durum

ABD'de Coronavirüsten Son Bir Günde 1072 Kişi Öldü

ABD’de Coronavirüsten Son Bir Günde 1072 Kişi Öldü

İLİşKİLİ GALERİLER Türkiye'de Coronavirüs Son Durum

Türkiye’de Coronavirüs Son Durum

Tolga Mendi Maskesiz Görüntülendi

Tolga Mendi Maskesiz Görüntülendi

Bennu Gerede Maske Takma Zorunluluğuna Uymadı

Bennu Gerede Maske Takma Zorunluluğuna Uymadı

Dünyada Coronavirüs Son Durum

Dünyada Coronavirüs Son Durum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu