The Challenge Programının Çekimleri Başladı

2021’in eylül ayında Netflix ekranlarında izleyici ile buluşan Güney Kore yapımı Squid Game isimli dizi, yayınlandığı dönemin en çok konuşulan yapımlarından biri haline gelmişti. Gösterime girdikten sonraki ilk 28 gün içerisinde sadece Netflix ekranlarında 100 milyondan fazla izleyiciye ulaşan dizi, tüm dünyada bir “çılgınlık” halini almıştı. 2021’in son dönemine Squid Game temalı parodiler, sosyal medya içerikleri, oyunlar, tekstil ürünleri damga vurmuştu.

Netflix, 456 yoksul insanın ucunda büyük para ödülü bulunan bir dizi ölümcül yarışmaya katılmasını konu edinen dizinin başarısı sonrası, Squid Game’in gerçek hayata uyarlanacağını açıklamıştı: “Squid Game: The Challenge.” Yarışma programının 10 bölümden oluşacağı açıklanmış, tıpkı dizide olduğu gibi 456 yarışmacının 4,56 milyon dolarlık büyük ödüle ulaşmak için mücadele edeceği belirtilmişti.

Nihayet, beklenen gün geldi ve Squid Game: The Challenge programının çekimleri geçtiğimiz günlerde İngiltere’de başladı. Programın çekimleri büyük bir gizlilik içinde sürdürülse de basına sızan bazı bilgiler var ve haberler pek de iç açıcı değil. Çünkü çekimlerin ilk gününe donma tehlikesi atlatan yarışmacılar, yaralılar ve karmaşa damga vurmuş durumda! Yani gerçek Squid Game, dizideki kadar “ölümcül” olmasa da pek çok tehlike içeriyor! Detaylara birlikte bakalım…

İlginizi çekebilir:

Netflix’in İzlenme Rekoru Kıran Yeni Dizisi “Squid Game” Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Netflix, dünya çapında popüler hale gelen dizinin gerçek hayata uyarlanacağını açıklamıştı

Platform, yeni çekilecek yarışma programının 4,56 milyon dolar para ödülü içereceğini ve tıpkı dizideki gibi çeşitli “oyunlardan” oluşacağını ilan etmişti. Bir süre önce ise dünyanın dört bir yanından başvuru yapan adayların seçimi tamamlanmış ve seçilen 456 yarışmacıyla çekimlerin başlayacağı açıklanmıştı…

Squid Game: The Challenge programının çekimleri, kısa süre önce İngiltere’deki Cardington Stüdyolarında başladı

squid game

Bununla birlikte çekimlerin büyük bir gizlilik içerisinde yürütüldüğü biliniyor. Bu nedenle dizinin hayranları gerçek Squid Game hakkında henüz detaylı bilgi sahibi değil. Ancak Netflix, yarışma programı hakkında daha önce bazı açıklamalar yapmıştı. Buna göre Squid Game: The Challenge programında dizide olduğu gibi 456 yarışmacı yarışıyor.

Yarışmadaki para ödülü ise 4,56 milyon dolar ve tıpkı dizide olduğu gibi, “ayakta kalan” son kişi, büyük ödülün sahibi olacak. Ayrıca programın 10 bölümden oluşacağı ve yarışmacıların dizidekine benzer veya aynı oyunlarla sınanacağı da biliniyor.

“İçeriden gelen bilgilere göre” yarışmacılar, ilk çekim gününde dizinin ilk bölümünde de yer alan “Red Light Green Light (Kırmızı Işık Yeşil Işık) oyununu oynadı

Bu ilginç oyunda, yarışmacılar dev bir robotun bakışları üzerlerinde olduğu sırada sessiz ve hareketsiz kalmalı. Robot arkasını döndüğünde ise bitiş çizgisine doğru ilerlemeliler. Dizinin sıkı takipçilerinin hatırlayacağı gibi dizide bu oyun sırasında hata yapmanın cezası ölümdü! Neyse ki oyunun gerçek versiyonunda yarışmacıların karşılaşabileceği en ağır ceza elenmek. Ancak bu, gerçek Squid Game’in tamamen güvenli olduğu anlamına gelmiyor!

Çekimlerin ilk gününde bazı yarışmacılar donma tehlikesi geçirdi

İngiliz basınına konuşan bazı yarışmacılar, çekimlerin ilk gününde oldukça ciddi sorunlarla karşılaşıldığını iddia ediyor. Çekimler sırasında uzun süre hareketsiz kalmak zorunda olduklarını ifade eden yarışmacılar, sıcaklıkların da neredeyse sıfır dereceye inmesiyle bazı yarışmacıların donma tehlikesi geçirdiğini ileri sürüyor!

İddiaya göre çekimlerde yaşanan tek sorun, bazı yarışmacıların donma tehlikesi geçirmesi değil

squid game

Yarışma programı hakkında konuşan bazı yarışmacılar, çekimler sırasında yaralanan yarışmacıların da olduğunu dile getiriyor. Hatta birden fazla yarışmacının setten sedye ile ayrılmak zorunda kaldığı ifade ediliyor.

Yarışmacılardan biri, Squid Game: The Challenge setini “savaş alanına” benzetiyor

squid game

İngiltere merkezli The Sun gazetesine konuşan yarışmacı konuyla ilgili, “Bir savaş alanı gibiydi. İnsanlar sağlık görevlileri tarafından götürülüyordu ama biz bir şey söyleyemiyorduk. Konuşursanız, dışarı çıkarsınız. Bazı insanlar çok soğuk olduğu için ayaklarını kıpırdatamıyordu, bazı insanlar doktor, diye bağırıyordu!” ifadelerini kullanıyor.

Netflix, İngiltere basınında yer alan haberlerin gerçeği yansıtmadığına dair bir açıklama yaptı

squid game

Yapılan açıklamada, çekimler esnasında herhangi bir ciddi yaralanmanın söz konusu olmadığı, yarışmacıların ve set ekibinin sağlığı ve güvenliği için gerekli önlemlerinin alındığı ifade edildi.

… 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu