Temmuz’da asgari ücrete zam gelecek mi?

Erzurum Güncel- Asgari ücret zammıyla ilgili son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. TÜİK, bu sabah enflasyon rakamlarını açıkladı. Buna göre senelik enflasyon %73.50’ye çıkarak son 24 yılın en yüksek seviyesine geldi. Enflasyon sonrası en çok merak edilen konulardan biri de asgari ücret zammı oldu! Temmuz’da asgari ücrete ek zam gelecek mi?

Asgari ücret zammıyla ilgili hem Cumhurbaşkanı Erdoğan hem de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin açıklamalarda bulunmuştu. Bugün TÜİK tarafından açıklanan enflasyon verileri sonrasında asgari ücret zammı için yeniden beklenti oluştu. 2022 Temmuz’da asgari ücrete ara zam gelir mi? Mevzuat buna elveriyor. İşte asgari ücretle ilgili tüm ayrıntılar…

thumbs_b_c_6cf75684efcf73120fff289ab99b46d0

SON DAKİKA: ENFLASYON ARTTI GÖZLER ASGARİ ÜCRET ZAMMINDA!

Habertürk’ün ekonomi yazarlarından Ahmet Kıvanç; asgari ücretle ilgili dikkat çeken bir yazı kaleme aldı. Asgari ücret konusnda kapının açık bırakıldığını ifade eden Kıvanç, teknik olarak mevzuatın zamma elverdiğini belirtti.

SON DAKİKA: Mayıs ayı enflasyon rakamları açıklandı! Son 24 yılın zirvesi...Mayıs ayı enflasyon rakamları açıklandı! Son 24 yılın zirvesi…

‘İSTER SENELİK İSTER AYLIK BELİRLENİR’

Bakanlığın teklifinden sonra Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun toplanıp yeniden asgari ücreti belirleyebileceğinin altını çizen Kıvanç, bu noktada ‘İster senelik ister aylık belirlenir. Bunun üst sınırı iki yıldır.’ dedi.

Kaynak: GazeteGüncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu